Büyük Camii’nin Çevresine Düzenleme

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Büyük Camii’ye çevre düzenlemesi yaparak çehresini değiştireceklerini söyledi. Başkan Demir, Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi tarafından yaptırılacak rekreasyon çalışması sonunda Büyük Camii çevresinin estetik görünüme kavuşacağını belirtti.

Samsun 13.02.2020, 20:35
Büyük Camii’nin Çevresine Düzenleme

Başkan Demir, Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi tarafından yaptırılacak rekreasyon çalışması sonunda Büyük Camii çevresinin estetik görünüme kavuşacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, Büyük Camii çevresinde de rekreasyon çalışması yapacak. Yeşilyurt Demir Çelik Sanayi Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Cemal Yeşilyurt’un katkılarıyla yapılacak çalışma, Büyük Camii çevresine estetik bir görünüm kazandıracak.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Yeşilyurt, Büyük Camii çevresinde yapılacak rekreasyon çalışması kapsamında tuvalet, şadırvan ve musalla taşının yenileneceğini söyledi.

Çalışmalar tamamlandığında Büyük Camii çevresinin estetik bir görünüme kavuşacağını belirten Başkan Demir, “Büyük Cami’nin tarihi dokusu ve estetiğine yakışacak rekreasyon çalışmaları yapıyoruz. Projeyi üstlenen ve elini taşın altına koyan hayırsever iş adamı Cemal Yeşilyurt abimiz ile yerinde incelemelerde bulunduk. Çalışmaları devam ettiriyoruz. İş adamlarımızın bu tür projelere destekleri çok önemli. Bu nedenle başta şehrimize verdiği katkılar olmak üzere, Büyük Camii projesine vereceği desteklerden dolayı Cemal Yeşilyurt ağabeyimize teşekkür ediyorum” dedi.

Samsunlu İş İnsanı Cemal Yeşilyurt ise “Şehrimiz için yapılacak her çalışmada bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli katkıyı vereceğiz. Şehrimiz için çalışan ve katkı sağlayan başkanımızın her zaman yanındayız. Büyük Cami şehrimizin simgelerinden biri. Bu projeye katkı vermek bizim için büyük onurdur. Ben de Sayın Demir’e bize böyle bir imkan sağladığı için çok teşekkür ederim’’ dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık