Büyükşehir Belediyesi; Samsun'da Sahil Boyu İşgallere 'Dur' Dedi

Samsun'un Atakum İlçesi'nde sahil boyunca yer alan 'Bisiklet Yolu'ndaki işgalleri önlemek için Büyükşehir Belediyesi tarafından Bisikletli Zabıtalara görev verildi.

Samsun 09.07.2019, 12:11
Büyükşehir Belediyesi; Samsun'da Sahil Boyu İşgallere 'Dur' Dedi

Büyük tepkilere yol açan Atakum İlçesi sahil şeridinde yer alan 'Bisiklet Yolu'ndaki işgallere karşı harekete geçti. Daire Başkanlığı, sadece bisiklet tutkunlarının değil tüm vatandaşların tepkisini çeken bisiklet yolu ihlallerine karşın 'Bisikletli Zabıtalar'ı devreye soktu.

MOTORLU TAŞIT İŞGALİ

Batı Park'tan Atakum İlçesi Kurupelit Mahallesi'ne kadar devam sahil bandındaki bisiklet yolu, adeta motorlu taşıt işgaline uğradı.

Bazı yayaların da kullanmakta sakınca görmeyerek tehlikeye davetiye çıkarttıkları bisiklet yolundaki bu işgaller, beraberinde bisiklet tutkunlarının ve duyarlı vatandaşların tepkisine yol açtı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi'ne bağlı bisikletli zabıta ekipleri, işgalin önüne geçmek için bisiklet yolunda görevlendirildi.

ÇADIRLARA MÜDAHALE

Görevli  zabıtalar, haftanın her gün 24 saat iş başında olacak. Bisiklet yolundaki motosiklet ve yaya işgallerinin önüne geçecek olan Belediye zabıtaları gerekli önlemleri alacak.Kurulan ekip, sorumluluk alanlarında izinsiz çadır kuran vatandaşlara da müdahale ederek gerekli işlemleri yapacak. 

Yaz ayları boyunca yürürlükte olacak çalışma kapsamında 2’şer kişilik 3 grup 24 saat boyunca çalışarak sahil şeridinde meydana gelecek olumsuzluklara karşı önlem alacak zabıta bu bölgelerde vatandaşı rahatsız eden, trafiği sıkıntıya sokan, otopark konusunda kargaşa yaratan olumsuzlukların önüne geçecek.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)