Çakırgil: Türkiye Mazlumların Sesi ve Umudu

İlkadım Belediyesi Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi’nde gerçekleştirilen programda Star Gazetesi köşe yazarı Selahattin Eş Çakırgil konuk oldu.

Samsun 28.09.2017, 16:58
Çakırgil: Türkiye Mazlumların Sesi ve Umudu

SAMSUN- İlkadım Belediyesi tarafından organize edilen etkinliğe Star Gazetesi köşe yazarı Selahattin Eş Çakırgil katıldı.

STK temsilcileri ve yöneticilerininde katıldığı Siyaset, tarih ve gündeme dair konuların ele alındığı sohbet programına 22. Dönem Ak Parti Samsun Milletvekili Mustafa Kurt, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Memur-Sen Samsun İl Başkanı Nejdet Güneysu, MÜSİAD Samsun İl Başkanı Haluk Tan, Hizmet-İş Sen Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun gibi yaklaşık 80 STK ve Vakfın temsilci ve yöneticileri katıldı. 

Acem Tekkesi ve Sohbet Evinde gerçekleştirilen programda konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Şehrimizin dinamik unsurları diyebileceğimiz STK ve Vakıfların değerli temsilcilerinin böylesi yoğun bir ilgi gösterdiği programımızda bir arada olmaktan sonsuz mutluluk duydum. Yerel yöneticilerin güçlü olması için sivil toplum kuruluşları ile mutlaka iyi ve sağlam bir iletişim kurması gerekmektedir.” dedi.

12 Eylül 1980 Darbesi sonrasında yurt dışına çıkıp, 35 yıl ülkesine hasret yaşayan ve yurda döndükten sonra halen Star Gazetesinde köşe yazarlığına devam eden Selahaddin Eş Çakırgil yakın tarihimize dair hatıralarını anlattı.

Çakırgil; Türkiye Müslüman toplumların umudu olmaya devam ediyor.

 “Darbeler hangi nedenle olursa olsun telafisi zor ve toplumu derinden sarsan bir zoraki yaptırımdır. Ben maalesef birçok darbe görmüş ve bu dönemlerde ülke dışına çıkmış biri olarak 40 yıl önceki Türkiye ile 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasındaki Türkiye arasında büyük farklar görüyorum. Müslüman topluluklar olarak ülkemizde daha 40 yıl öncesinde hayal bile edemediğimiz özgür ve iyi bir konuma hükümetimiz özelliklede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde ulaşmış bulunuyoruz. Orta Doğu’da Müslüman kardeşlerimiz kan ağlarken dik duruşu ile dünyaya ses çıkarabilen büyük bir ülke haline gelmekten onur duyuyorum.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)