Alexa

Çakmakçı Kadir Amca Bugün Vefat Etti; Ülkü Ocaklarından Davet

Ülkücü Camianın yakından tanıdığı Kadir Yılmaz (Çakmakçı Kadir Amca)

Çakmakçı Kadir Amca Bugün Vefat Etti; Ülkü Ocaklarından Davet

Merhum Kadir Yılmaz (Çakmakçı Kadir) amcamızın vefatının 2. Sene-i devriyesinde 28.04.2019 pazar (Bugün) Ülkü Ocakları Samsun İl ocak binasında gerçekleşicek olan Mevlid-i Şerif’e tüm Samsunlular davet edildi.

Ülkücü camia ve çevresinde sevilen ve saygı duyulan bir kişiliğiyle bilinen ve Kadir Yılmaz, "Çakmakçı Kadir Amca" vefatıyle ülkücü camiayı yasa boğmuştu.

Çakmakçı Kadir Amca Kimdir? (Kadir Yılmaz)

Kadir Yılmaz, (Çakmakçı Kadir Amca) 1943'te Malatya - Darende-Ulupınar Köyünde doğdu. 1969 yılında Samsun'a geldi.Samsun Unkapanı Mahallesinde ikamet eden Kadir Yılmaz, 2017'de gittiği umre ziyareti sırasında vefat etmiştir. Çakmakçı Kadir Amca 1980 öncesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı,12 Eylül 1980 sonrasında da Ülkü ocaklarında ve Milliyetçi Hareket Partisinde çeşitli görevler alarak layıkiyle yerine getirmiştir. Camianın en eski ülkücülerinden biri olan Kadir Yılmaz, vefatına kadar kutsal saydığı bu ülkü yolunda hayatının her safhasında mücadeleden geri durmamış, büyükle büyük, küçükle küçük olabilmiş, Samsun'da yaşayan bütün ülkücülerin üzerinde emeği olan değerli bir ülkücüdür.

71 yaşındaki Kadir Yılmaz, Umre ziyareti için gittiği Mekke'de sabah namazının arından yaşadığı rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Eşi Fadime Yılmaz 1946 Sivas doğumludur. 3 kız- iki erkek olmak üzere 5 çocuk (Hatice, Aybala, Mehmet Hanifi, Fatih Mehmet) babası Yılmaz'ın vefatı sevenlerini yasa boğmuştu. 

Sosyal medya Facebook adresinden Umreye gitmeden önce son paylaşımda Çakmakçı Kadir Amca Şu satırları yazmıştı:

"İnşallah I9/4/2OI7. Çarşamba günü. umre ziyaretine niyetlendik, Tüm ülküdaşlarım dan ve dost ahbap tanıdıklardan helallik dileklerimle ALLAH'A emanet olunuz."

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından Kadir Yılmaz için düzenlenen MEVLİD programına Davet.

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı tarafından yapılan paylaşımda şöyle dendi; Merhum Kadir Yılmaz (Çakmakçı Kadir) amcamızın vefatının 2. Sene-i devriyesinde 28.04.2019 pazar günü İl ocak binamızda gerçekleşicek olan Mevlid-i Şerif’e tüm halkımız davetlidir."

Yer: Ülkü Ocakları İl Ocak Binası: Site Camii Karşısı Endülüs Kitabevi en üst katı.

28 04 2019 (Bugün) Saat: 18:00

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 14:05
YORUM EKLE

banner325