banner434

banner433

Çalışanlar Sürekli Gelir Kaybı Yaşıyor

Türk sağlık sen Samsun şube Başkanı Erdoğan Çakmak, "Çalışanların memnuniyetlerinin arttırılacağı bizzat Sayın Sağlık Bakanımız tarafından ilan edilmişken düşük döner sermaye ödemelerinin niçin yapıldığı doğrusu anlamakta zorlanıyoruz." dedi.

Samsun 19.02.2021, 09:25 19.02.2021, 10:13
Çalışanlar Sürekli Gelir Kaybı Yaşıyor

Çalışanların sürekli gelir kaybı yaşadığına dikkat çeken Erdoğan Çakmak, "Düşüre düşüre döner sermayeleri yok etmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Calisanlarin Döner sermayelerin yok edilmek istendiğini ifade eden Türk sağlık sen Samsun şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Çalışanların memnuniyetlerinin arttırılacağı bizzat Sayın Sağlık Bakanımız tarafından ilan edilmişken düşük döner sermaye ödemelerinin niçin yapıldığı doğrusu anlamakta zorlanıyoruz. Sağlık çalışanları,  neredeyse sabite mahkum edilen döner sermaye ek ödemeleri nedeniyle sürekli gelir kaybı yaşamaktadırlar. Bu artık katlanılmaz bir hal almasına rağmen ısrarla döner sermayelerin düzenlemelerle ve çeşitli uygulamalarla düşüre, düşüre yok edilme çabasına girildiğini de görmekteyiz.' şeklinde konuştu. 

Çakmak : Çalışanın emeğinin elinden almaya yönelik düzenlemenin düzeltilmesi için mücadele edeceğiz.

Döner sermayelerin düşürülmesinin karşısında duracaklarını ve gerekli girişimlerde bulunacaklarını ifade eden  Başkan Erdoğan çakmak . İş yoğunluğu ve yükünün sürekli arttığı ve dolayısıyla hem gelirin ve hem çalışanın sunduğu katkının yükseldiği bir durumda iş çalışanın alacağı döner sermayeye gelince istikrarlı bir düşüşün olması kabul edilemezdir. Çalışanın hakkını teslim ederek emeğinin karşılığını vermek yerine çalışanların haklarının yok edilmesi karşısında duracağız. Düşüre düşüre döner sermayeleri yok etmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz, rıza göstermeyeceğiz. Çalışanın emeğinin elinden almaya yönelik düzenlemenin iptali için mücadele edeceğiz. Söz konusu düzenleme ile ilgili olarakta sendikamız tarafından hukuki değerlendirme yapılarak dava açılacaktır.' dedi.

Sendika olarak Sağlık Bakanlığı çalışanların memnuniyetlerini artırıcı çalışmalarda bulunması çağrısını yapan Çakmak sözlerini şöyle tamamladı: Türk Sağlık-sen olarak Sağlık Bakanlığı’na açık çağrıda bulunuyor;  artık sağlık çalışanlarının sesine kulak verin. Taleplerini yerine getirin ve yeni mağduriyetlere yol açmayın. Çalışanların memnuniyetini artıran düzenlemeler imza atın

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)