Canik'te iki Asırlık Gelenek Bozulmadı

Canik'te gerçekleştirilen Geleneksel Güreş Festivali, bu yıl da ilgi gördü. Festivalde vatandaşların bayramlarını kutlayan Başkan Osman Genç, geleneksel değerlere sahip çıktıklarını ifade etti.

Samsun 16.06.2018, 16:37 16.06.2018, 16:49
Canik'te iki Asırlık Gelenek Bozulmadı

Canik İlçesi Çağlayan Mahallesi'nde iki asırdır her bayram gerçekleştirilen Geleneksel Güreş Festivali büyük ilgi gördü. Vatandaşların akın akın geldiği festivalde, “Bizim için belediyecilik yol, kaldırım, kanal yapmak ve vergi toplamak değildir. Geleneksel değerlerimize sahip çıkan ve yaşatmaya çalışan bir anlayışla görev yapıyoruz. "


Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Ramazan Bayramı'nda düzenlenen Geleneksel Güreş Festivali'ne katıldı. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili adayı Erdem Okan, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, Milliyetçi Hareket Partisi Canik İlçe Başkanı Ahmet Aydın ve iş adamı siyasetçi Hasan Talak’ın  da katıldığı ve yoğun ilgi gören festivalde, vatandaşların bayramlarını kutlayan Başkan Genç, güreşçilere başarı diledi. Festivalde ata sporunu Canik'te yaşatan yerel güreşçilerin kıran kırana mücadelesini izleyen Başkan Genç, birlik ve beraberliğin pekişmesine katkı sağlayan çalışmaları desteklediklerini belirterek, geleneksel değerlere sahip çıktıklarını söyledi.

"Geleneksel değerlerimize sahip çıkan ve yaşatmaya çalışan bir anlayışla görev yapıyoruz."

Festivalde yaptığı konuşmada vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutlayan Başkan Genç, “Bizim için belediyecilik yol, kaldırım, kanal yapmak ve vergi toplamak değildir. Geleneksel değerlerimize sahip çıkan ve yaşatmaya çalışan bir anlayışla görev yapıyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş değerlerimize sahip çıkmak bizim görevimiz. Bu nedenle ata sporumuz güreşin yaşatıldığı mahallelerimizde güreş alanlarını iyileştirdik. Bu tür güreş festivallerine destek veriyoruz. Halkımızın birlik ve dayanışma ruhunun pekişmesine katkı sağlayan çalışmaları destekliyoruz" dedi.

"Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın"

Geleneksel değerlerin geleceğe taşınmasını önemsediğini ifade eden Başkan Osman Genç, “Güreşler bizim birer değerimizdir. Bir çok mahallemizde asırlardır devam eden bu gelenekleri izleyen çocuk ve gençlerimiz, bu değerlerimizi geleceğe taşıyacaktır. Biz de ata sporumuza sahip çıkarak hem değerlerimizi gelece taşımak hem de bu tür zenginliklerimizi turizme kazandırmak istiyoruz. Bir çok mahallemizde güreş alanlarını iyileştirdik. Ayrıca kırsal mahallelerimizdeki camilerimizde de çevre düzenlemesi yapıyoruz. İnşallah birlikte daha güzel günler bizi bekliyor. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442