Alexa

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan Aşure Etkinliğine Katıldı

Çarşamba Belediyesi tarafından Tarihi Çarşamba Köprüsü’nde aşure dağıtıldı. Aşure dağıtımına Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’da katıldı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan Aşure Etkinliğine Katıldı

Muharrem ayı dolayısıyla Aşure dağıtımına Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’da katılarak vatandaşlara ikramda bulundu.

Çarşamba Belediyesi tarafından Tarihi Çarşamba Köprüsü’nde kurulan stantlarda yaklaşık 3 bin kişiye aşure dağıtıldı. Belediye Başkanı Halit Doğan, aşure ikramında bulunduğu vatandaşların Muharrem Ayı’nı kutlayarak burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:.

“Muharrem Ayına mahsus geleneklerden biri olan aşure dağıtımını Çarşamba Belediyesi olarak gerçekleştirdik. Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Aşurenin bu mecazi anlamı toplumumuz için önem taşımaktadır. Barışın ve kardeşliğin sağlam temellere oturması dileği ile, tüm İslam aleminin Muharrem Ayı mübarek olsun.”

Aşure etkinliğine Başkan Doğan’ın yanı sıra Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Taner Özden ve MHP ilçe Başkanı Kemal Düzgün katıldı.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE