Cemil Deveci Ak Partili Gençlere Teşekkür Etti

Atakum Belediye Meclisi, İzmir'de yaşanan depremde hayatını kaybeden yurttaşları andı.

Samsun 03.11.2020, 21:09 03.11.2020, 23:40
Cemil Deveci Ak Partili Gençlere Teşekkür Etti

Atakum Belediye Meclisi, İzmir'de yaşanan depremde hayatını kaybeden yurttaşları anarak, yaralılara acil şifalar diledi.

Atakum Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci başkanlığında kontrollü sosyal hayat tedbirleri altında Atakum Belediyesi Eğitim ve Eğlence Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, meclis açılışında yaptığı konuşmada depremde hayatını kaybeden yurttaşlara Allah'tan rahmet yakınlarına da sabır dileyerek, "Çok fazla yaralımız var, onlara da acil şifa diliyorum. Çok zor ve acı bir durum. Sevindirici tarafı ülkemizin dört bir yanından insanlar İzmir'deki yurttaşlarımızın acılarına koştu. Biz de Atakum Belediyesi olarak haberi alır almaz, bölgeyle iletişime geçtik ve ihtiyaçları öğrendik. Elimizde olan eşyaları ve bir gün önce açılışını gerçekleştirdiğimiz gıda bankamız AtaMarket'e hayırseverlerimiz tarafından gönderilen malzemeleri depremden 7 saat sonra yola çıkardık."dedi. 

Mecliste 28 Ekim'de Ankara'da lösemi tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybederek sevenlerini yasa boğan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları İl Başkanı Furkan Demir'in adını yaşatacak ve lösemi hastalığına dikkat çekecek olan parkla ilgili CHP ve İYİ Parti'sinden önerge de yer aldı. Oybirliği ile komisyona havale edilen maddeyle ilgili konuşan Başkan Deveci, "Furkan'ın vefatı hepimizi çok üzdü. Allah'tan rahmet diliyorum. Ailesine sabır diliyorum. Burada altını çizmek istediğim, övünç duyduğum bir şey oldu. Geçtiğimiz hafta sonu Adalet ve Kalkınma Partisi'nin genel kurulu oldu. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin gençlik kolları kurultay salonuna bir pankart hazırlayıp Furkan'a rahmet ve yakınlarına baş sağlığı dilediler. Çok hoştu. Bizim siyasetimizde sıkça görmediğimiz güzel bir davranış biçimiydi. Aynı şehirdeki iki temel partinin gençlik kolu örgütleri bu şekliyle aralarında dayanışma örneği göstermiş oldular. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık