Çetin Örsel, Kavak'ta Dörtler GO Petrol İstasyonunu Anlattı

Kavak'ta Dörtler Kireç Sanayii akaryakıt iş koluna da yatırım yaparak, akaryakıt sektörüne de yatırım gerçekleştirdi. Şirket Genel Müdürü Çetin Örsel, “Memleketimizden kazandığımızı yine memleketimize yatırım olarak geri veriyoruz” dedi.

Samsun 16.09.2020, 00:15 03.10.2020, 00:04
Çetin Örsel, Kavak'ta Dörtler GO Petrol İstasyonunu Anlattı

Kavak’ta yaklaşık yarım asırdan bu yana faaliyet gösteren Dörtler Kireç Limitet Şirketi, Kavak'ta yatırımlarına devam ediyor. Kavak’ta kireç, hazır beton, kilitli taş ve madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren Dörtler Kireç Sanayii akaryakıt işine de yatırım yaptı. Konuyla ilgili açıklama yapan Dörtler GO Petrol Akaryakıt İstasyonunu Genel Müdürü Çetin Örsel, “Memleketimizden kazandığımızı yine memleketimize yatırım olarak geri veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık yarım asırdır ilçede kurulu ocaklarından çıkardığı maden ile Samsun’un yanı sıra bölge il ve ilçelerinde ihtiyaçlarını karşılayan Dörtler Kireç, Samsun Ankara Karayolu üzerinde en yeni teknolojik yeniliklere uygun Dörtler GO Petrol Akaryakıt İstasyonunu tanıttı. Müşterilerin her türlü ihtiyacına yanıt verebilecek şekilde oluşturulduğuna dikkat çeken Şirket Genel Müdürü Çetin Örsel, yaptığı açıklamasında, memleketlerine yatırımlarının şirketlerinin büyümesine paralel olarak devam edeceğini söyledi.

Açılışı yapılan tesisin bölgede önemli bir açığı kapatacağını ve sunacağı hizmet kalitesi ile de örnek teşkil edeceğini belirten Örsel, yeni girdikleri sektöre yaklaşık üç milyon lira yatırım yaptıklarını, Yaklaşık yarım asırdır ilçede bulunan ocaklarından çıkardıkları maden ile Samsun ve bölge il ve ilçelerin ihtiyaçlarını karşılayan Dörtler Kireç'in ihtiyace binaen Akaryakıt sektörüne girdiklerini, hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan gerçekleştirilen yatırım ile Kavak'a modern bir işletme daha kazandırmış olduklarını dile getirdi. Çetin Örsel buradaki konuşmasında şunları söyledi:

"Bizler aile olarak memleketimizi seviyoruz. Kavak’tan kazandığımızı da yine Kavak’ta yatırıma dönüştürerek gençlerimize yeni iş sahaları açıyor, böylelikle istihdam konusunda taşın altına elimizi koymaktan geri kaçınmıyoruz. Şirketimizin faaliyet gösterdiği sektörlerde ki gelişim ve büyümelerine paralel olarak bundan sonra da memleketimize olan yatırımlarımız devam edecek olup aile şirketimizi kontrollü bir şekilde kurumsal yapıya kavuşturmak için var gücümüzle çalışacağız."

Açılış Töreninde Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu yaptığı konuşmada, Kavak ilçenin büyümesi ve gelişmesinin en güzel ispatının yeni açılan işyerleri olduğunu belirterek şunları söyledi;  “Gelişen ve büyüyen Kavak sadece dışarıdan gelecek yatırımcı beklemiyor. Kendisi de imkanları doğrultusunda yatırımlar yaparak elini taşın altına koyup memleketinin kalkınmasına katkı sunuyor” dedi.

Kurdele kesiminde konuşan Kaymakam İbrahim Engin Şenay, yapılan her yeni yatırımın yeni istihdam alanı demek olduğunu belirterek “ Ülkemizde yatırım yapan tüm girişimcilerimize minnettarız” dedi.

Açılış törenine Kavak Kaymakamı İbrahim Engin Şenay, Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Onur Bakır, MHP İlçe Başkanı Cahit Kamber, CHP İlçe Başkanı Şakir Altun, İYİ Parti ilçe Başkanı Sefer Kırış ve Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Osman Atlı katıldı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)