CHP Hayır Dese de Yazıcıoğlu Adı Atakum'da Yaşayacak!

CHP’li meclis üyelerinin olumsuz yaklaşımına rağmen AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin tam desteğiyle, ‘Muhsin Yazıcıoğlu adının Atakum'da bir tesise verilmesi' oy çokluğuyla kabul edildi.

Samsun 02.11.2017, 15:49 02.11.2017, 21:49
CHP Hayır Dese de Yazıcıoğlu Adı Atakum'da Yaşayacak!

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın, ‘Muhsin Yazıcıoğlu adının ilçedeki bir tesise verilmesi' konusunda meclise teklif sundu. CHP’li meclis üyelerinden olumsuz yanıt geldi. Ancak AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin tam desteğiyle,oy çokluğuyla Muhsin Yazıcıoğlu adının atakumda yaşamasına karar verildi.

Atakum Belediyesi, 2009 yılında yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını ilçede yaşatmak için harekete geçti. Atakum Belediyesi Meclisinde gündeme alınan konu, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin ‘evet’ oyu ile geçti. Merhum Yazıcıoğlu’nun adı, Mimar Sinan Mahallesindeki bir parkta yaşayacak.

OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum İlçesinde yapımı devam eden park ve spor tesis alanına, merhum Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun adının verilmesi teklifini, belediye meclisine sundu. 2009 yılında yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden Yazıcıoğlu’nun, Türk siyasetinde önemli bir isim olduğunu kaydeden ve Atakum İlçesinde adının yaşatılmasını istediklerini ifade eden Başkan Taşçı’nın bu teklifi, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Bu teklife CHP olumsuz BAKTI. CHP’liler, oy kullanmayarak çekimser kaldı. Teklif, oy çokluğuyla kabul edildi.

MUHSİN YAZICIOĞLU ÖRNEK SİYASETÇİ

Muhsin Yazıcıoğlu’nun, Türk siyasetinin önemli ve değerli isimlerinden birisi olduğunu belirten İshak Taşçı, “Vatansever kişiliği ile her zaman örnek olmuş, efendiliğiyle milyonların gönlüne taht kurmuş bir siyasetçi olan Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle anıyoruz. İlçemizde yapımını tamamladığımız park alanı ve hemen yanında bulunan spor tesisine adını vermek istiyoruz. Bu anlamda konuyu meclisimize taşıdık. AK Parti ve MHP’li meclis üyelerimizin tamamının desteği ile de kabul edildi. Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ve Spor Tesisleri ilçemize hayırlı olsun. Böylesine önemli bir siyasetçinin adını ilçemizde yaşatacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Destek veren meclis üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)