Alexa

CHP'li Akcagöz, Avusturya Birliği merkezini ziyaret etti

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Avusturya Birliği merkezini ziyaret etti.

CHP'li Akcagöz, Avusturya Birliği merkezini ziyaret etti
CHP Avusturya Birliği'nin daveti üzerine Viyana'da bulunan CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Avusturya Birliği merkezini ziyaret etti.

Birlik Başkanı Filiz Kaynak, Birlik yöneticileri Nevzat Başaran, Kerem Bilgen ve partililer tarafından karşılanan Akcagöz, "Avusturya'da Atatürkçüler olarak, Cumhuriyet Halk Partililer olarak, böyle bir birliği kurmak ve yaşatmak, azim ister, kararlılık ister. Gösterdiğiniz kararlılıktan dolayı sizleri kutluyorum. Seçim döneminde de özveri ile çalıştığınızı biliyorum. Hem gurbette, vatan hasreti ile yaşıyorsunuz, hem de binlerce kilometre uzaktan, vatanınızın iyi yönetilmesi için çaba harcıyorsunuz. Sizleri kutluyorum." dedi. 

CHP Avusturya birliği yöneticileri ile birlikte Avrupa Hubyarlılar Birliği Viyana temsilciliğini ziyaret eden ve birlik üyeleri ile bir araya gelerek, Cuma lokmalarına ortak olan Tufan Akcagöz, "Hubyarlılar Birliği'ni sadece bir hemşehri derneği olarak görmemek gerek. Elbette bir grup hemşehrinin bir araya gelerek kurduğu bir yapıdır. Ama Tokat'ın tarihi bir köyünden, Avrupa'nın bir çok köşesine gitmiş olan Hubyarlılar, Alevi Bektaşi kültürünün korunmasına ve yaşatılmasına da önemli katkı veriyorlar. Burada, Viyana'da bir araya gelebilmiş olmanız ve örgütlenmeniz, hem birlikteliğinizi güçlendiriyor, hem de demokrasiye katkı sunuyor. " dedi. 

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 11 Aralık 2016 Pazar günü saat 12.00'de CHP Avusturya Birlik lokalinde partililerle buluşacak ve demokrasi ve hukuk devleti konulu bir konferans verecek. 


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2016, 12:18
YORUM EKLE