CHP'li Akcagöz; Başkan Taşçı'ya Tepki Gösterdi

Büyükşehir Belediyesi Meclisinde, Atakum Belediyesinin logosu ve kullanıldığı yerlerle ilgili yaşanan tartışma büyüyor.

Samsun 15.09.2017, 14:59 15.09.2017, 15:47
CHP'li Akcagöz; Başkan Taşçı'ya Tepki Gösterdi

Atatürk’lü logodan ve ilçenin adında ATA olmasından gurur duyduğunu söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Tüfek’in, Büyükşehir Belediyesi Meclisinde “Çöp bidonlarında Atatürk logosu olması yanlış” şeklindeki açıklamasını talihsizlik olarak nitelendirerek “O çöp konteynırı değil, kent mobilyası. Öncelikle o meclis üyesine, ikisinin farklı şeyler olduğunu öğretmek gerekiyor.”ifadelerini kullanmıştı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, CHP'li üye Mustafa Tüfek tarafından gündeme getirilen ve tartışmalara sebep olan, çöp konteynırları üzerindeki Atatürk resimleri ile ilgili konuya, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz de dahil oldu ve  Atakum Belediyesi logosundaki Atatürk siluetinin, çöp konteynırları üzerinde bulunmasının hiç şık olmadığını, ortada bir kasıt bulunmasa bile bu durumun ortaya çıkmasından sonra derhal gerekli değişikliğin yapılması gerektiğini söyledi.

Başkan Tufan Akcagöz, "Meclis üyemiz tarafından bu konunun gündeme getirilmesi gayet olağan. Kibar bir dille Meclis'te bu durumu gündeme getirmesine rağmen, şov yapmakla suçlanmasına anlam veremiyorum. Çöp konteynırları üzerinde belediyenin adını yazarsınız ama Atatürk'lü logoyu kullanmazsınız, olur biter. Atakum Belediye Başkanı, oldukça gergin ve bu gerginlikle cevaplar veriyor. Gerginliğinin sebebi, Atakum Belediyesi'nin Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturuluyor olması mıdır, bilemiyorum. Ancak, kendisini aklıselime davet ediyorum. Bir CHP'li üye, bir konuyu gündeme getirmişse, o konu ciddidir, ciddiye alınmalıdır. Çünkü bir CHP'li üye boş yere konuşmaz. Belediye Başkanı, konteynır değil kent mobilyası diyor. Biz de, çöp konteynırı üzerindeki kent mobilyası diyelim. Ne değişti? Değişen bir şey yok. Madem çöp konteynırı değil kent mobilyası, o halde kendi fotoğraflarınızı da buralara koyun." dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda daha duyarlı olduğunu dile getiren CHP Samsun İl Başkanı, " Şehrin çeşitli yerlerinde, bu çöp kutularını görmek mümkün. Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan konteynırlarda logo yok, sadece belediye adı var. Doğrusu da bu. Ancak Atakum Belediyesi konteynırlarında tam aksi bir durum söz konusu. Belki kasıt yok ama artık bu durum ortaya çıkmıştır, gereği yapılmalıdır. Bundan sonra bu tip konularda daha dikkatli olunmalıdır. Vatandaşın hassasiyeti, bilhassa Atakum halkının duyarlılığı göz ardı edilmemelidir. " şeklinde açıklamada bulundu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)