Alexa

CHP'li Akcagöz; Tayyip Erdoğan Haklı!

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, işsizliğin vardığı nokta ve ülkedeki ekonomik sıkıntılara isyan etmesi bizi derin bir şaşkınlığa sürüklemiştir." dedi.

CHP'li Akcagöz; Tayyip Erdoğan Haklı!
"14 yıldır ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, işsizliğin vardığı nokta ve ülkedeki ekonomik sıkıntılara isyan etmesi bizi derin bir şaşkınlığa sürüklemiştir." 

BAŞKA SECENEK KALMAMIŞTIR

CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Erdoğan'ın Borsa İstanbul Gong Töreni'nde yaptığı konuşmada ülkenin düştüğü durumdan şikayet ettiğini dile getirdiğini belirterek şöyle konuştu:  "Bakın şu anda işsizlik yüzde 11'in üzerinde, bu ülke bu hale düşmeli mi? Eğer bu hale düşmesini istemiyorsak öyleyse bize lazım olan yatırımdır, üretimdir, istihdamdır ondan sonra rekabettir. E yatırım olabilmesi için girişiminin imkanları yakalaması lazım" diyerek, mevcut AKP hükümetini eleştirmiştir.  Biz de Tayyip Erdoğan gibi düşünüyor, yıllardır ülkenin iyi yonetilmediğini dile getiriyoruz. O nedenle, Tayyip Erdoğan da Cumhurbaşkanı olarak ülkenin iyi yönetilemediğini gördüğüne göre ve buna dair eleştirilerini yaptığına göre, Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidara getirmekten başka seçenek kalmamış demektir." dedi.

AKP HÜKÜMETİ GİTMELİ

Ekonominin gidişatın ortada olduğunu, Dolar ve euro'nun başını alıp gittiğini,  belirten Akcagöz; "Bu durdurulamayan yükselişin faturasını yine halkımız ödeyecektir. Türkiye kamuoyuna karşı oynanan "dünya lideri" tiyatrosunun bir parçası olarak Avrupa devletlerine karşı takınılan tavrın bedelini maalesef hepimiz ödeyeceğiz. Ekonomiyi rayına oturacak akılcı tedbirler, hala alınmış değildir." dedi.

2017'de ekonomik açıdan tehlike çanları çaldığını belirten Akcagöz; "Turizm sektörü, dış politikanın iyi yönetilememesi nedeniyle, en fazla etkilenen alanlardan biridir. Açık büyük, yönetim anlayışı yetersizdir. Bu nedenle, ülkenin bu hale gelmesinin tek sorumlusu olan AKP hükümeti gitmeli, yerine ülkeyi bu ekonomik badireden kurtaracak ve toplumu yeniden özgür kılacak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı gelmelidir." dedi.

 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 12:49
YORUM EKLE

banner325