Alexa

Çiğdem Karaaslan: Gençler Siyasette Var Olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 'Gençlerin hayatın her kademesinde olduğu gibi siyasette de var olacağını söyledi.

Çiğdem Karaaslan: Gençler Siyasette Var Olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı -Samsun Milletvekili Çiğdem KaraaslanKADEM Gençlik Komisyonu üyeleri, Ihlamur Kafe'de düzenlenen programda kahvaltıda bir araya geldi.

Düzenlenen kahvaltıya, İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Şube Başkanı Meral Kıvırcı ve gençlik komisyonu üyeleri katıldı.

Kahvaltının ardından konuşma yapan Çiğdem Karaaslan, kendisinin de 24 yaşında AK Parti gençlik kollarında siyasete atıldığını belirtti.

Türkiye'nin  çok zor dönemlerden geçtiğini belirten Samsun Milletvekili Karaaslan, "1980 darbesini yaşadık, 15 Temmuz'da hep beraber gördük. Gençler 15 Temmuz'da çok büyük inisiyatif aldı. 'Gençlerin ilgisini çekmez bu iş' diyenlere inat meydanlarda, sokaklardaydınız. Bu ülkenin en büyük umudu genlerin varlığıydı." dedi.

Türkiye büyüme potansiyeline sahip bir ülke olduğunu ifade eden Karaaslan, Türkiye'nin genç nüfus potansiyelinin Türkiye'nin geleceğine yön verecek kadar önem arz ettiğini belirterek. (...) Gençleri bu saatten sonra kimsenin sokak aralarına, kavgaya ve çatışmaya çağıramayacağını, Türkiye'nin çok önemli tecrübe kazandığını, gençlerin artık yapması gereken en önemli görevin sivil toplum örgütü çatısı altında, siyasi partiler şemsiyesi altında resmi ve legal çatılar altında fikir üretmek, geliştirmek ve eğitim gördüğü alanda kendisini geliştirmek olduğunu söyledi..

Son günlerde Cumhurbaşkanlığı modelinin tartışıldığını kaydeden Karaaslan; "Hepiniz bu tartışmanın içindesiniz. Belki sizinde kafanızda soru işaretleri oluşuyor. Bu 18 madde içinde toplumun bir tek kesimini doğrudan ilgilendiren bir madde var. O da seçilme yaşıdır. Biz diyoruz ki, bir gruba seçme hakkını veriyorsak, seçilme hakkını da vermeliyiz. Çünkü as olan seçmektir aslında." dedi. 

Gençler hayatın her kademesinde olduğu gibi siyasette de var olacağını, bunun önünü kapatmak isteyenleri gençlere havale ettiğini belirtti. 

Halk oylamasının 16 Nisan'da yapılacağını hatırlattıktan sonra Karaaslan,  gençlerin mesuliyet sahibi olduğunu, kafasında soru işaretleri bulunan ve aksi bir oy kullanacak olan hiç kimse kalmamalıdır."dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2017, 14:57
YORUM EKLE

banner325