“Çocuklar Okula; Veliler Aşıya” Aşı Kampanyası

Sağlık İl Müdürlüğü, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Çocuklar Okula; Veliler Aşıya” aşı kampanyası düzenleniyor.

Samsun 01.09.2021, 17:02
“Çocuklar Okula; Veliler Aşıya” Aşı Kampanyası

Samsun'da ikinci doz aşı oranlarının düşük olması nedeniyle, ikinci ve üçüncü doz aşının önemine dikkat çekmek, okullarda yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde devamını sağlamak için aşı kampanyası düzenleniyor.

2 – 5 Eylül tarihleri arasında Samsun Sağlık İl Müdürlüğü ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Çocuklar Okula; Veliler Aşıya” aşı kampanyası düzenlenecek.

Samsun İli genelinde öğretmen, veli ve servis şoförlerinin aşılanması ve toplumda ikinci doz ve üçüncü doz aşı oranını artırılmasını hedefleyen kampanya ait bilgilendirme toplantısı Samsun Vali V. Hasan Öztürk, Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Samsun İl Sağlık Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in katılımıyla Fahrettin Ulusoy İlkokulunda 2 Eylül Çarşamba, Saat 10:30’da gerçekleştirilecek.

Bilgilendirme toplantısına okulda bulunan velilerimiz de öğrencileriyle birlikte katılacak ve henüz aşısını yaptırmayan velilerimizin aşıları, okulda kurulan aşı standımızda yapılacaktır.

Ayrıca kampanya kapsamında aşılarını olan veliler, belirlenen kırtasiye satan mağazalardan indirimli olarak okul malzemelerini almaya hak kazanacak.

TARİH   : 02 Eylül 2021 - Perşembe

SAAT     : 10:30

YER        : Fahrettin Ulusoy İlkokulu Cumhuriyet Lozan Caddesi, Lozan Park Karşısı No:12 Atakum/Samsun

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)