Cumhur İttifakının Çekim Kuvveti Yazıcı'yı da İçine Aldı

Ak Parti ve MHP kurduğu Cumhur İttifakı ardından Rabia ve bozkurt işaretleri tüm Türkiye'de birlik ve beraberlik simgesi olarak algılandı.

Samsun 10.03.2019, 13:00 10.03.2019, 15:14
Cumhur İttifakının Çekim Kuvveti Yazıcı'yı da İçine Aldı

Cumhur İttifakı kapsamında yerel seçimlere katılan Ak Parti ve MHP insanların üzerinde çok önemli bir enerji yarattı. Partiler arasında birlik ve beraberlik duygusu adeta bir çekim kuvveti haline dönüştü. Ak Partili ve MHP li olmayan insanları da içine çeken ittifak, gelecekte büyük ve güçlü Türkiye'nin var olmasında tek çare görüldü.

50 yıldır ülkemizde siyaset meydanlarında bulunan Milliyetçi Hareket Partisi'nin sembolü olan BOZKURT işareti, Ülkücü olmayan insanlar tarafından da birliğin, beraberliğin, zaferin ve Türk milletinin gösterdiği teveccühün bir işareti olarak gönüllerde anlam kazandı; gönüllere sığmayan bu coşku ise meydanlara taşındı.

Cumhur İttifakı Adayı İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok tarafından Derebahçe Koşu Yolu ve Hayat Parkuru’nun açılışı programında enteresan bir görüntü ortaya çıktı.

Yerel seçimler kapsamında safların belli olmasından sonra bir çok ülkücünün dahi bozkurt işareti yapmaktan imtina ettiği bir zamanda Samsunlular tarafından da bilinen gazeteci - yazar Mehmet yazıcı'nın bozkurt işareti yapması şakanın içindeki gerçeği açığa çıkarttı. Mehmet Yazıcı, ülkücü olmadığı gibi sol ideolojiye inanan hatta çoğu zaman abartılarak (Komünist) olarak nitelendirilen bir yazar.

Açılış töreninde Fotoğraf karelerine yansıyan bu görüntüyü değerlendiren arkadaşları, "Cumhur İttifakının Çekim Kuvveti Yazıcı'yı da İçine Aldı" değerlendirmesinde bulundu.

Bozkurt işareti yapmakta önce çekingen davranan Mehmet Yazıcı, İlkadım Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Oktay Çakır'ın teşviki ve kolundan tutarak havaya kaldırması ile bu kareler ortaya çıktı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)