Alexa

ÇYDD'de Yaşar Sezen yeniden başkan

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Samsun Şubesi'nin 17. Olağan Genel Kurulu'nda  mevcut başkan Yaşar Sezen yeniden şube başkanlığına seçildi

ÇYDD'de Yaşar Sezen yeniden başkan

Atatürkçü bilim kadını Prof. Dr. Türkan Saylan'ın kurucusu olduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Samsun Şubesi'nin 17'nci Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Yaşar Sezen yeniden güven tazelerken, tek liste ile girdiği seçimde yeni yönetim kurulu üyeleri de belli oldu.

ÇYDD Samsun Şubesi'nin genel kurulu Hayriye Yılmaz, Eğitim Merkezi’nde üyelerinin yanı sıra çok sayıda ÇYDD'li gençlerin katılımıyla gerçekleştirildi. ÇYDD Şube Başkanı Yaşar Sezen, Türkiye'nin ekonomik ve demokratik olarak sıkıntılı günlerden geçtiğini ancak bu süreçte ÇYDD'nin diğer sivil toplum kuruluşlarıyla omuz omuza demokratik mücadeleyi sürdürdüğünü belirtti.  Sezen önümüzdeki dönemde de ÇYDD olarak çağdaş Türkiye'nin temeli gençlerin desteklenmesi için burs, yurt, okullara kütüphane gibi etkinliklerini ara vermeden sürdüreceğini ifade etti. Samsun'da  152 üniversite, 183 lise öğrencisi olmak üzere toplam 335 gencin  ÇYDD'nin verdiği destekle öğrenimlerini sürdürdüklerini ifade eden Sezen, "Düzenlediğimiz panel, anma ve birçok etkinlikle Samsun'un entellektüel yaşamına  katkıda bulunuyoruz" dedi.

Genel Kurul'da konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimde mevcut başkan Yaşar Sezen yeniden şube başkanlığına seçildi.

YÖNETİM KURULU ŞÖYLE:

 Birgül Çelik, Hülya Hazneci, Nursen Ocak, Oktay Ergör, Seda Çürüksu, Tuğba Çepniler'den oluştu. Kongrede Denetleme Kurulu'na Mustafa Aksuoğlu, Emin Kırbıyık, Selim Köksal, Onur kuruluna ise Nazan Engeloğlu, Rasim Doğan ve Bayram Çelik seçildi. Derneğin üst kurul delegeleri ise Adem Çelik, Cengiz Küçükaslan, Oktay Ergör ve Yaşar Sezen

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 17:57
YORUM EKLE

banner325