Alexa

ÇYDD SAMSUN ve KARDELENLER TÜRKAN SAYLAN'I ANDI

ÇYDD'nin kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan sonsuzluğa uğurlanışının 10'uncu yılında, ÇYDD’ligençler tarafından özlemle  anıldı

ÇYDD SAMSUN ve KARDELENLER TÜRKAN SAYLAN'I ANDI

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden aldıkları destek ve yardımların sürdüren kız öğrenciler, derneğin kurucusu ve 'Atatürk kızı' Türkan Saylan'ı vefatının 10'uncu yılında özlemle ve saygıyla andılar.

ÇYDD Samsun Şubesi Hayriye Yılmaz Eğitim Merkezi'nde düzenlenen anma törenine, dernekten aldıkları burs ve eğitimlerle öğrenimlerini sürdüren çok sayıda genç katıldı. ÇYDD Yönetim Kurulu Üyesi Seda Çürüksü, anma töreninde yaptığı konuşmada, ÇYDD'nin kurucusu, çocukların Türkan annesi Türkan Saylan’ın ışıklara uğurlandığı 2009 Mayıs ayının 18’inin üzerinden tam 10 yıl geçtiğini belirterek, "’Zaman ne çabuk geçiyor’ dediğinizi duyar gibiyim. Aslında zaman geçmiyor, bizler zamanın içinden geçiyoruz. Bu anlamda, zamanın içinden nasıl geçtiğimiz daha değerli olmuyor mu?Bu cümleden hareketle Türkan Saylan’ın yarattığı arka plan,bizlere çok doğru bir referans sunmuyor mu? O’nun yaşam felsefesi, eğitime verdiği önem,seküler bir tarz vurgusu,köşeli anlayışların reddini içermesi bakımından çok değerlidir. Övünecek bir şeyin olmasa da, utanılacak bir şeyin de olmasın. O, hep övüneceğimiz şeyler üretti ve bize bıraktı. Bizler de bu değerleri hep ileriye taşıyacağız" dedi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden aldıkları destek ve yardımların sürdüren kız öğrenciler, derneğin kurucusu ve 'Atatürk kızı' Türkan Saylan'ı vefatının 10'uncu yılında özlemle ve saygıyla andılar.

ÇYDD Samsun Şubesi Hayriye Yılmaz Eğitim Merkezi'nde düzenlenen anma törenine, dernekten aldıkları burs ve eğitimlerle öğrenimlerini sürdüren çok sayıda genç katıldı. ÇYDD Yönetim Kurulu Üyesi Seda Çürüksü anma töreninde yaptığı konuşmada, ÇYDD'nin kurucusu, çocukların Türkan annesi Türkan Saylan’ın ışıklara uğurlandığı 2009 Mayıs ayının 18’inin üzerinden tam 10 yıl geçtiğini belirterek, "’Zaman ne çabuk geçiyor" dediğinizi duyar gibiyim. Aslında zaman geçmiyor,bizler zamanın içinden geçiyoruz. Bu anlamda, zamanın içinden nasıl geçtiğimiz daha değerli olmuyor mu? Bu cümleden hareketle Türkan Saylan’ın yarattığı arka plan,bizlere çok doğru bir referans sunmuyor mu? O’nun yaşam felsefesi, eğitime verdiği önem, seküler bir tarz vurgusu,köşeli anlayışların reddini içermesi bakımından çok değerlidir. Övünecek bir şeyin olmasa da, utanılacak bir şeyin de olmasın. O, hep övüneceğimiz şeyler üretti ve bize bıraktı. Bizler de bu değerleri hep ileriye taşıyacağız" dedi.

YORUM EKLE

banner325