Alexa

"Dedemin Hikayesi" de Mutlu Sonuç

Tarihçi-Sosyolog ve Samsun Tarih Derneği Başkanı Emin Günaydın, başlattığı ‘Dedemin Hikayesi’ adlı projesi mutlu bir sonuca ulaştı.

"Dedemin Hikayesi" de Mutlu Sonuç
banner327

Samsun Tarih Derneği Başkanı Emin Günaydın'ın başlattığı ‘Dedemin Hikayesi’ adlı proje mutlu bir sonuca ulaştı.

Bilgi ve teknolojinin ilerlemesiyle gelenek ve görenekten uzak yetişen çocuklar için hazırlanan ‘Dedemin Hikayesi’ adlı proje ile nesiller arası kucaklaşma sağladı. Toplumsal ve insani değer olan sevgi, saygı ortamının kurulmasına öncülük eden proje ile çocuklar, büyükleriyle hoşça vakitler geçirdi. En önemlisi ise Çocuklar tecrübe sahibi oldu.

Proje hakkında bilgi veren Tarihçi ve Sosyolog Emin Günaydın, hayata geçirdiği "Dedemin Hikayesi" adlı projenin verimli bir şekilde uygulanarak mutlu bir sonuca ulaştığını kaydederek şöyle konuştu:

"Mazinin çocukları bugünün büyükleri "

"Kaybolan değerlerin yeniden inşası için başlatılan "Dedemin Hikayesi" Proje, hedefine ulaştı. 60 öğrenci bu proje ile kendi dede ve neneleriyle tarihi bir yolculuğa çıktı. Evlatlarımız, günümüz ekonomik siyasi ve sosyal şartlarını dedelerin ve nenelerinin yaşadıkları ekonomik siyasi ve sosyal şartlarıyla karşılaştırdı. Mazinin çocukları bugünün büyükleri olan dede ve neneler geçmişte teknoloji yokken nasıl vakit geçirdiklerini paylaştı. Günümüz teknolojisinin tutsağı olan, teknolojiyi yanlış kullanan çocukların vakitlerini nasıl verimsiz geçirdiğinin tespitini yaptık. Çocuklarımızın büyükleriyle iletişim kurmadan yalnız ve yabancılaşan bir hal aldıklarını somut bir şekilde ortaya koyduk.”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 13:31
YORUM EKLE