Demir, Cumhurbaşkanımızın Samsun’a verdiği önemi iyi anlamak lazım

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun’a önem verdiğini bir kez daha anladıklarını ifade eden Başkan Demir, bunun büyük bir artı olduğunu ve yatırımlardan en iyi şekilde istifade edeceklerini kaydetti.

Samsun 02.11.2020, 19:31
Demir, Cumhurbaşkanımızın Samsun’a verdiği önemi iyi anlamak lazım

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun'u ve belediyeyi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun’a önem verdiğini bir kez daha anladıklarını ifade belirterek, bunun büyük bir artı olduğunu ve yatırımlardan en iyi şekilde istifade edeceklerini kaydetti.

Samsun 7.Olağan İl Kongresi’nde güven tazeleyen İl Başkanı Ersan Aksu, yönetim kurulu üyeleriyle düzenlediği teşkilat toplattısında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, il yönetimini tebrik ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Allah hepimizi yürüdüğümüz bu kutlu yolda muvaffak eylesin

Konuşmasında kongrenin çok güzel bir ambiyans ve organizasyonla sona erdiğini belirten Başkan Mustafa Demir, 7. olağan kongresini yaparken Cumhurbaşkanını da ağırlamış olduklarını bu anlamda da  Yoğun ve güzel bir gün olduğunu belirterek, "Gençlik ve kadın kollarımız müthiş bir performans gösterdi. Orada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kongre ile tazelenme ve yenilenme gerçekleşmiş oldu. Heyecanınızı görüp hissettim. Bu heyecanın da işin ehemmiyetinden kaynaklandığını biliyor, 2001 yılında kurucu il başkanı olarak yaşadığım heyecanı sizinle birlikte yeniden yaşadığımı bilmenizi istiyorum” diyerek, “Yönetimimize yeni gelen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Hangi kayıt ve şart altında olursak olalım, ben özellikle kurucu il başkanlığı hüviyetimle hepinizin emeğinin faydalı olması için yanınızdayım. Bu benim görevim. Hepimiz kendi isteğimizle buradayız. Arzu olmadan yapamaz, başarılı olamayız. Dolayısıyla yapabileceğimizi de yapma noktasında birlikte hareket etmeliyiz. Bilinç ve dava şuurunu ortaya koyarsak başarılı oluruz. Allah hepimizi yürüdüğümüz bu kutlu yolda muvaffak eylesin“ dedi.

Cumhurbaşkanımız, belediyemizi ziyaret etti

Samsun’un Türkiye’de de ne kadar önemli bir şehir olduğunu bir kez daha yaşayarak gördüklerinin altını çizen Başkan Mustafa Demir, Kongre öncesinde AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Bölge Koordinatörü Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Samsun İl Koordinatörü Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ve bölge illerinden gelen il başkanlarıyla bir araya gelme imkanı olduklarını belirtti. Samsun’un durumu ve konumunun çok farklı olduğunu, birçok kongrede heyecan yaşıyorlar ama Samsun’daki heyecanları çok farklı olduğunu belirten Başkan Demir; "Kongre ve gar açılışından sonra sayın Cumhurbaşkanımız, belediyemizi ziyaret etti. Orada 1.5 saat birlikte olduk. Sohbet ettikten sonra havaalanına kadar beraber gittik. Şehrimizle ilgili arz etmemiz gereken konuları arz ettik. Partinin kurulduğu ilk günkü heyecanını taşıdığına tanıklık ederek Samsun’dan beklentileriyle bizlerin omzuna büyük bir yük yükledi. Omuzlarımızdaki yükü ve sorumluluğunu iliklerimize kadar hissediyoruz“ diye konuştu.

Türkiye’de en büyük gücü veren illerden bir tanesiyiz

Mustafa Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’a büyük bir sevgi duyduğunu dile getirerek, “Bütün samimiyetimle söylüyorum. Kurucu il başkanlığımdan bugüne kadar Samsun söz konusu olduğunda Sayın Cumhurbaşkanımızın duyarsız kaldığı bir konu hatırlamıyorum. Kendisine bir talep iletildiğinde mutlaka not aldırır ve takip eder. Buna 20 yılda çok şahit oldum. Bu Samsun için büyük bir artıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Samsun’a verdiği önemi iyi anlamak lazım. Samsun bundan en iyi şekilde istifade etmeye devam edecek. Ama bu karşılıklıdır. AK Parti’nin kuruluşundan bu yana Türkiye’de en büyük gücü veren illerden bir tanesiyiz. Dünyada herhangi bir ülke değiliz. Türkiye’de de Samsun çok önemli bir şehir. Gayretimiz Samsun’dan Türkiye’ye, Türkiye’den de dünyaya yansıyor“ dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)