Alexa

Demirtaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı'na Yakışan Bir Eser Olmuş

İlkadım Belediyesi katkıları ile Kurtuluş Mücadelesinin 100. Yılı Kutlamaları kapsamında, öncülüğünü Fatih Toprak'ın yaptığı toplam 5 sanatçı tarafından duvara çizilen Atatürk resminin açılışı coşku ile gerçekleştirildi.

Demirtaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı'na Yakışan Bir Eser Olmuş

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın katkıları ile gerçekleştirilen duvar resmi ilgi gördü.

İlkadım Belediyesi katkıları ile Kurtuluş Mücadelesinin 100. Yılı Kutlamaları kapsamında, öncülüğünü Fatih Toprak'ın yaptığı  5 sanatçı tarafından duvara çizilen Atatürk resminin açılışı gerçekleştirildi.

"30 Ağustos Zafer Bayramı'na Yakışan Bir Eser Olmuş"

Eserin açılışını 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade edenBaşkan Demirtaş; "Kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı İlkadım'da halkımıza hizmet etmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum." dedi.

Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde bir millet topyekûn bir istiklal mücadelesi verdiğini ve bugün bağımsız bir cumhuriyeti bizlere miras bıraktıklarını belirten Demirtaş, "Bizler de bu mirası ve atalarımızın kanı ile kazanılmış bu toprakları yarınlara aynı emanet etmekle yükümlüyüz. Bu bilinç ile şehrimize armağan olarak yapılan bu sanat çalışmasına katkı sağlamaktan sonsuz mutluluk duyuyorum. Bu güzel eserde emeği geçen sanatçılarımıza teşekkür ederim. Ayrıca eserimizin açılışını 30 Ağustos Zaferinin 97. yılında gerçekleştirmekten ayrıca mutluluk duyduk. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum." dedi.

5 sanatçı tarafından duvara çizilen Atatürk resminin açılışına, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve protokol üyeleri katıldı. Gerçekleştirilen açılışda İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Fatih Toprak ve ekibine teşekkür plaketi verdi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE