Demokrasi Nöbetine Minder Çağrısı

Ayvacık Belediyesinin düzenlemiş olduğu demokrasi nöbeti kapsamında  İlçe halkının artık ikinci bir evi olan kent meydanın da, “ Minderlerinizi de Alın Gelin” çağrısı yapıldı.

Samsun 29.07.2016, 15:32 29.07.2016, 21:21
Demokrasi Nöbetine Minder Çağrısı

Ayvacık Belediyesinin düzenlemiş olduğu demokrasi nöbeti kapsamında  İlçe halkının artık ikinci bir evi olan kent meydanın da, Belediye tarafından “ Minderlerinizi de Alın Gelin” çağrısı yapıldı.  İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği programda tüm ilçe halkı minderleri ile kent meydanına akın etti. Sıcak bir ortamda birlik ve beraberliği simgelemek adına bir araya gelen demokrasi nöbeti kahramanları sinevizyon gösterileri izleyerek zaman zaman sloganlar attı.

Programa başta Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur olmak üzere İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca ve eşi Eda Kuruca, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kızılkan, Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Güler, Refahittin Şencan, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi  Kemalettin Gökçe,  Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Müftüsü Hadi Keskin, Belediye Fen İşleri Müdürü Vedat Yazıcı, Yazı İşleri Müdürü  Fedai Altıkat, Ak parti İlçe Kadın kolları ile ilçe Gençlik Kolları başkanları, Ak Parti İlçe Teşkilatı ile üyeleri, ilçe mahalle muhtarları, Kamu Kurumu amirleri ve ilçe halk katıldı.

İlçe protokolü  düzenlenen etkinlikte darbe girişiminin püskürtülmesinde kahramanlık destanı yazan ve tüm dünyaya vatan sevgisini gösteren halka mikrofon uzatarak yaşamış olduğumu 15 Temmuz gecesi ve sonrası için duygu ve düşüncelerini dinlediler. Vatandaşların coşkulu ve duygu dolu konuşması meydanı dolduran kalabalığın duygu dolu anlar yaşamasına vesile oldu.

Ayvacık Belediye Başkanı  Mustafa Belur “ 14 gecedir şerefle gururla vatan nöbetimizi tutuyoruz. İlçe meydanımız artık bizler için ikinci evimiz oldu ve biz Ayvacık halkı kocaman bir aileyiz. Bu nedenle halkımıza Minderlerinizi de alın gelin çağrısı yaptık. Şükürler olsun ki tarihe altın harflerle adını yazdıracak olan bu yüce halk kent meydanımızı boş bırakmıyor, Başkomutanına ve vatanına sahip çıkıyor. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan bizlere yapacağı ikinci bir çağrıya kadarda evimizin avlusun da yani kent meydanımızda ilçe halkımızla hep beraber kutsal nöbetimizi tutmaya devam edeceğiz.” Dedi.
 

Demokrasi Nöbetine Minder Çağrısı Başlıklı Haber Samsun Haberleri Kategorisinde Yayınlanmaktadır. Samsun'daki Gelişmeleri Yakından Takip Etmek ve Benzer Nitelikteki Güncel Samsun Haberleri İçin Samsun Haberleri Kategorisini Ziyaret Edebilirsiniz.


 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)