Deveci; "Atakum'a yakışan bu coşkudur"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 19 Mayıs 1919'un 100. yılı kutlamaları kapsamında geldikleri Samsun'da birçok program gerçekleştirdi.

Samsun 20.05.2019, 01:14 20.05.2019, 03:39
Deveci; "Atakum'a yakışan bu coşkudur"

Atakum Belediyesi'ni de ziyaret eden heyet, belediye önünde Atakumlular tarafından tezahüratlar ve alkışlarla karşılandı. Ziyaret sonrasında konuşan Başkan Deveci, "Bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin ilk adımının 100. yılında Atakum'a yakışan bu coşkudur" dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yöneticileri, milletvekilleri ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı kutlamaları nedeniyle geldiği Samsun'da bir dizi program gerçekleştirdi. Atakum Yalı Kafe'de MYK toplantısı yapan CHP kurmayları, CHP Gençlik Kolları Başkanı Emre Yılmaz tarafından okunan 100. Yıl bildirgesini kamuoyuna deklare etti. Alanı hınca hınç dolduran Atakumlular tarafından sevgiyle karşılanan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ardından Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'yi makamında ziyaret etti.

Atakum Belediyesi önünde yoğun kalabalık tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan CHP heyeti makamda bir süre sohbet ettikten sonra tekrar belediye önünde vatandaşlarla bir araya geldi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere 'Her şey çok güzel olacak' sloganları atan vatandaşlar, ziyaret çıkışında da uzun uzun alkışladı. Belediye önünde toplanan heyecanlı kalabalığa seslenen Atakum Belediye Başkanı Av.Cemil Deveci, "Bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin ilk adımının 100. yılında Atakum'a yakışan bu coşkudur. 31 Mart'ta Atakum'da kazandınız. İstanbul'da da kazandığımız ama elimizden alınan İstanbul seçimini yeniden kazanacağız dedi.

Vatandaşların bayramını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Atakum Belediye Başkanımız Cemil Deveci'yi tebrik ediyoruz. Hep birlikte bu mutluluğu Atakum'da yaşadınız, İstanbul'da da yaşadığınız sevinci asla kursağınızda bırakmayacağız. Hem seçimi kazanacağız hem de demokrasi mücadelesini kazanacağız. Milletçe kazanacağız. Sizi çok seviyorum. Her şey çok güzel olacak"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise coşkulu kalabalığa teşekkür ederek, "Atakum'da belediye başkanımızı seçtiğiniz için hepinizi yürekten kutluyorum. Size hizmet edecek, sizin için çalışacak. Aynı temayı İstanbul'da Ekrem İmamoğlu yapacak" ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık