"Doğaya Saygı Duyuyoruz"

Mamur Dağı Mesire alanı yaz boyunca vatandaşların doğal hayatla buluşma alanları haline gelirken ekstrem sporların da merkezi oldu.

Samsun 03.10.2018, 21:19 03.10.2018, 22:57
"Doğaya Saygı Duyuyoruz"

Mamur Dağı Mesire alanı ekstrem sporların da merkezi oldu. İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok;  "Mamur Dağı Şenliklerinde bir araya geliyoruz ve doğanın güzelliğini birlikte yaşıyoruz." dedi.

Başkan Erdoğan Tok tarafından düzenlenen, dağlık ve yeşil arazinin çoğunlukta olduğu, içinde yaylaların, derelerin ve doğal bitki örtüsünün bulunduğu tipik bir dağ yerleşkesi olan Mahmur Dağı Mesire Alanı vatandaşlar tarafından ilgi duyulan bir yer olmaya devam ediyor. Vatandaşların aileleri ile birlikte huzur içerisinde zaman geçirmelerine imkan tanıyor. Bütün bunların yanı sıra doğanın doğal dokusuna hiçbir zarar verilmeden planlanarak yediden düzenlenen mesire alanı çocukların da doğayla tanışmalarına vesile oluyor.

ERDOĞAN TOK: “DOĞAYA VE YEŞİLE SAHİP ÇIKIYORUZ”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Beton yapıların hızla çevreyi sardığı günümüzde doğayı ve yeşili koruyarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmak en büyük önceliklerimizden biridir. Bu düşüncelerle park ve bahçelerimizde gerçekleştirdiğimiz yeşillendirme çalışmalarımızın yanı sıra Mamur Dağı Mesire alanımızla da vatandaşlarımızı doğayla ve yeşilin binlerce tonuyla buluşturuyoruz. Her yıl vatandaşlarımızla Mamur Dağı Şenliklerinde bir araya geliyoruz ve doğanın güzelliğini birlikte yaşıyoruz. Bunun yanı sıra doğa sporları ve ekstrem sporlar için de eşsiz bir alan haline gelen alanımız spor severleri yaz kış ağırlamaya devam ediyor. Gelecek nesillere olan sorumluluğumuz ışığında tüm projelerimizde doğaya olan saygımızı yitirmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Yorumlar (0)