DSİ, SASKİ Çalışmalarına Engel mi Oluyor?

Havzanın Gidirli Mahallesine SASKİ tarafından 5 litre/saniye su temin etmek için inşaat çalışmalarına başlandı. Ancak, DSİ Samsun Bölge Müdürlüğü buna engel olmaya çalıştığı iddia edildi.

Samsun 19.08.2021, 11:22
DSİ, SASKİ Çalışmalarına Engel mi Oluyor?

Gidirli Mahallesi Muhtarı Mustafa Parlak, 300 hanelik Gidirli Mahallesi zor günler yaşadığını SASKİ tarafindan 5 litre/saniye su temin etmek için inşaat çalışmalarına başlandığını, DSİ Samsun Bölge Müdürlüğü tarafından SASKI'nin bu çalışması, suyun kaynağınin Dereköy Baraj havzasında olması gerekçe gösterilerek durdurulmaya çalışıldığını iddia etti.

10 Aralık 2019’da Şırnak'ın İdil ilçesinde PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının imhası sırasında meydana gelen patlamada şehit düşen şehit Uzman Çavuş Kemal Sayar’ında Mahallesi olan Gidirli’li vatandaşlar Şehidin Mahallesine su verilmemesini skandal olarak yorumladı. Mahalle sakinleri bu sorunu gidermek için yardımlarına koşan SASKİ’iye teşekkür etti.

Havzanın Gidirli Mahallesine SASKİ tarafindan 5 litre/saniye su temin etmek için inşaat çalışmalarına başlandığı ancak, DSİ Samsun Bölge Müdürlüğü tarafından SASKI'nin bu çalışması, suyun kaynağınin Dereköy Baraj havzasında olması gerekce gösterilerek durdurulmaya çalışıldığı iddia edildi.

5 litre/saniye suyun barajın depoladığı suyun yanında hiç bir önemi yokken ve Gidirli köyünde ciddî su sıkıntısı yaşanırken DSI'nin bu yaklaşımına anlam verilemediğini belirten Gidirli Mahallesi Muhtarı Mustafa Parlak. "sularının kesilmesi sonucu Havzaya 24 km. mesafede bulunan 300 hanelik Gidirli Mahallesi zor günler yaşamaya başladı. Bu durumda Müracaat ettiğimiz makamlar bize çözüm üreterek yardımcı oldu. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sn. Mustafa Demir’e SASKİ Genel Müdürlüğümüze Havza Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Vakit kaybetmeksizin şebeke inşaatına başlayan SASKİ hepimizi duygulandırdı” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442