Alexa

Eğitim bir-sen 1 Nolu Şube Çalışanlara Aşure İkram Etti

Samsun Eğitim bir-sen 1 Nolu Şube İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Merkez ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde Çalışanlar ziyaret ederek,  Muharrem Ayı münasebeti ile Aşure ikram etti.

Eğitim bir-sen 1 Nolu Şube Çalışanlara Aşure İkram Etti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Merkez ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde Çalışanlar ziyaret edilerek Muharrem Ayı münasebeti ile Aşure ikramında bulunan Samsun Eğitim bir-sen 1 Nolu Şube yöneticileri bunun bir kültür olduğunu söyledi.

 Aşure dağıtımına, Şube Başkanı Hamdi YILDIZ, Başkan Yardımcıları Fikret BOSTAN , Seyid Ahmet COMART, Kadın Komisyonu Başkanı Sevil HİRAOĞLU katıldı.

Başkan Hamdi Yıldız yaptığı açıklamada “Aşure günü münasebetiyle İl ve Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev yapan Eğiitm Çalışanlarına aşure ikram ettik. Sendikamızın gerçekleştirdiği bu etkinliğin, aşure  kültürünün yaşamasına katkısı olmakla birlikte, Muharrem ayını hafızada tutma bakımından çok önemli bir görev üstlendiğini düşünüyoruz. Aşurenin birleştirici bir rolünün olduğunu, içinde her rengin tadı olduğu için birlik ve beraberliğin, bir arada yaşamanın  simgesi olduğuna inanıyoruz." dedi.

Aşure dağıtımı Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Atakum, Canik ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde gerçekleştirildi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2019, 11:25
YORUM EKLE

banner325