Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Tekerlekli Sandalye Sorunu Mağdur Ediyor

Hastalarını Doktor kapısına kadar götürecek tekerlekli sandalye bulamayan hasta yakınları duruma isyan etti.

Samsun 09.09.2021, 10:24 09.09.2021, 11:20
Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Tekerlekli Sandalye Sorunu Mağdur Ediyor

Samsun Eğitim ve araştırma Hastanesinde tekerlekli sandalye sorunu vatandaşları mağdur ediyor. Tedavi ve muayene için hastaneye gelen Yaşlı ve yürüyemeyecek durumda olan hastalar tekerlekli sandalye için kapıda sıra bekliyor. Hasta yakınları bu duruma isyan ediyor.

Samsun Eğitim ve araştırma Hastanesinde uzun zaman tekerlekli sandalye bekleyen hasta yakınları görevlilere randevuları olduğunu, hastayı götürebilmek için tekerlekli sandalye lazım olduğunu belirtiyor. ellerinde bu kadar sandalye olduğunu belirten görevliler hasta yakınlarını idareye veya hasta hakları bölümüne yönlendiriyor. Hastalarını randevuya yetiştirmesi gereken hasta yakınları tekerlekli sandalye bulabilmek için ilgili servise yönleniyor. Ancak ilgili servisin boş olduğunu ve muhatap bulamadıklarını belirterek bu duruma isyan ediyorlar. Çoğu zaman doktorun kapısına kadar taşıyacek bir tekerlekli sandalye bulamayan bir kısım hasta yakınları hastalarını kollarına girerek doktor kapısına kadar taşıyor.

Bir hasta yakını bu durumu şöyle anlatıyor: Hastamı randevu alıp hastaneye getrdim. randevumuz vardı. Yarım saattir sandalye boşalmasını bekliyoruz. İlgililer bizi hastane yönetimine ve hasta hakları bölümüne bu şikayeti bildirmemizi istedi. Muhatap bulamadık. gönderdikleri odalarda boştu. Randevu saatimiz geçti. Allah razı olsun kocaman hastane yapılmış ama hasta ile ilgilenecek insan ve taşıyacak araç eksik. İlgilenecek personeller çay simit derdinde. Biz yarım saat sonra tekerlekli sandalyemize kavuştuk." ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLAR SORUYOR:

  • Samsun Eğitim ve araştırma Hastanesinde mesai kaçta başlıyor?
  • Hasta vatandaşlara yetecek kadar tekerlekli sandalye neden yok?

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442