Alexa

Elektriğe Yüzde 37 Zam İddialarına YEPAŞ'tan Açıklama

YEPAŞ Genel Müdürü Arif AKŞAM, EPDK tarafından açıklanan tarifelere göre nihai tüketicilere uygulanacak olan fiyatlarda herhangi bir zammın olmadığını söyledi.

Elektriğe Yüzde 37 Zam İddialarına YEPAŞ'tan Açıklama

Samsun'da elektriğe zam olmadığını belirten YEPAŞ Genel Müdürü Arif AKŞAM, 2019 yılı 2. Çeyreği için EPDK tarafından açıklanan tarifelere göre nihai tüketicilere uygulanacak olan fiyatlarda herhangi bir zammın olmayacağını söyledi.

Genel Müdür Akşam tarafından Bugün Yapılan açıklamad,a “Tüketicilere üçer aylık dönemler için uygulanacak olan elektrik satış fiyatları Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından belirlenmekte ve ilan edilmektedir. 2019 Nisan – Mayıs – Haziran dönemleri için belirlenen elektrik tarifeleri Nisan ayı başı itibariyle Kurum tarafından yeniden belirlenmiştir. İlan edilen fiyatlar incelendiğin de görüleceği üzere nihai tüketicilere uygulanacak olan elektrik fiyatlarında önceki döneme göre herhangi bir artış olmamıştır” dedi.

ZAM YOK

1 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik fiyat bileşenlerinde bazı değişmeler olmakla birlikte vergi fon ve paylar dâhil nihai fiyatlarda yani tüketiciye yansıyan fiyatlarda herhangi bir değişiklik veya zam kesinlikle söz konusu olmadığını açıklayan Arif Akşam; durumu kamuoyuna tablo olarak şöyle açıkladı:

Mesken aboneliklerinde 54 TL

Ticarethane aboneliklerin de 71 TL

Sanayi aboneliklerin de 60 TL ödemeye devam edeceklerdir”  denildi.

ELEKTRİĞE YÜZDE 37 İDDİALARI KAFALARI KARIŞTIRDI

Yeni dönem de Kamu elektrik üretim şirketi olan EÜAŞ tarafından, YEPAŞ’ın da dahil olduğu Görevli Tedarik Şirketlerine satılan toptan elektrik fiyatlarında bir artışın söz konusu olduğunu ancak bu durumun nihai tüketicilere uygulanan fiyatlarla alakasının olmadığının bilinmesi gerektiği belirtildi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE