Erdal Avcı, Samsunlu çiftçiye özür borcunuz var!

Çarşamba Şeker Fabrikası’nın 2022 yılında açılacağını müjdeleyenlere Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı tepki gösterdi.

Samsun 22.12.2021, 21:23 24.12.2021, 11:01
Erdal Avcı, Samsunlu çiftçiye özür borcunuz var!

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Çarşamba Şeker Fabrikası’nın 2022 yılında açılacağını müjdeleyenlere sert tepkigösterdi.  Avcı açıklamasında "Şeker pancarı üreticisi hayal kırıklığına uğradı. Samsunlu çiftçiye özür borcunuz var” dedi.

Şeker Pancarı Üreticisini mağdur ettiler

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, 2019 yılında Samsunlu çiftçiye şeker fabrikası açılacak diye müjde verenlerin 2022 ye günler kala yine aynı açıklamalarda bulunduklarını belirterek şunları söyledi: "Samsunlu çiftçilerimiz hiçbir kar gütmeden bölgemizde bulunan ve 12 yıldır kapalı olan şeker fabrikasının üretime geçmesi için gecesini gündüzüne katarak 2020 ve 2021 yıllarında siyasilerin bu sözleri üzerine şeker pancarı ekmiştir.  Ama ne yazık ki şeker fabrikası 2020 yılında açılmadığı gibi 2021 yılında da faaliyete geçmeyerek Samsunlu şeker pancarı üreticisini basında boy boy poz verenler mağdur etmişlerdir."

2022 yılında nasıl ikna edeceklerini merak etmekteyiz?

Samsun ilçelerinde üretilen şeker pancarı 325 km uzaklıkta ki Kastamonu Şeker Fabrikasına gönderildiğini, nakliyeyi beklerken ürün fire verdiğini ve çiftçiler mağdur olduklarını belirten Erdal Avcı; "Buradan Çarşamba Şeker Fabrikası’nın 2019 yılındaki Müdürü Akif ULUKAYA şuan ki Müdürü Mücahit ALTAN , Sendika Başkanı Sinan TÜRE ve teknik heyetin gayretlerini yakinen bildiğimiz için onların çiftimizin mağdur olmalarında herhangi bir payları yoktur Toprağına gübre, mazot, tohum ve ilaç fiyatlarından dolayı küsmüş olan çiftçimizi 2022 yılında nasıl ikna edeceklerini merak etmekteyiz? Önemli olan söz vermek değil önemli olan sözünün arkasında durmaktır. Samsunlu çiftçi sözünün arkasında durmuştur ama bazı Samsunlu siyasetçiler ne yazık ki her zaman ki tükürdüklerini yalamışlardır." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)