Erdem Ertaş, 23 Nisan Milli Ruhun Vücut Bulmuş Halidir

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Ve Sosyal İşlerden Sorumlu İl Sekreteri Erdem Ertaş 23 Nisan dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında; İlk meclisin İstiklâl Marşı'nı yazdıran yüce ruh olduğunu söyledi.

Samsun 21.04.2020, 22:45 21.04.2020, 23:45
Erdem Ertaş, 23 Nisan Milli Ruhun Vücut Bulmuş Halidir

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle, Anadolu Eğitim Sendikası Basın Ve Sosyal İşlerden Sorumlu İl Sekreteri Erdem Ertaş yaptığı basın açıklamasında, İlk meclisin İstiklâl Marşı'nı yazdıran yüce ruh olduğunu söyledi.

Türk milletinin Mustafa Kemal Paşa önderliğinde küllerinden yeniden doğduğunun ve kısa zamanda organize olarak yepyeni bir meclis kurduğunun ifadesidir. Türk milletinin İstiklâl ve hürriyet aşkının, örgütlenme ve devlet kurma kabiliyetinin bu asil milletin genlerine işlediğini görüyoruz.

"23 NİSAN" MİLLİ HAKİMİYETTİR, TÜRKİYE'DİR!

“23 Nisan 1920'de açılan meclisin adı bu toprakların vatanlaşmasını kaybetmemek için mücadele veren asil milletin tarihe ve dünyaya gösteren eşsiz bir mühürdür. Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atan ilk meclisimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi Amasya'da, Erzurum'da, Sivas'ta olgunlaşan millet olma bilincinin' dünyaya meydan okumasıdır. İlk meclis Mustafa Kemal Paşa başkanlığında İstiklâl Mücadelesini başlatacak iradedir, ayağa kalkan Sakarya'nın, büyük zafer Kocatepe'nin, hürriyetin, istiklâl ve istikbâlin müjdecisidir. İlk meclis İstiklâl Marşı'nı yazdıran yüce ruhtur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu