Erdoğan Çakmak, Başkan Demir'den Sağlık Çalışanlarına Ulaşım Desteği İstedi

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Çakmak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile görüşerek korona virüsü ile mücadele dönemi boyunca sağlık çalışanlarına ulaşım desteği İstedi.

Samsun 19.03.2020, 12:14 19.03.2020, 12:58
Erdoğan Çakmak, Başkan Demir'den Sağlık Çalışanlarına Ulaşım Desteği İstedi

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonuna bağlı Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak,Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile görüşerek korona virüsü ile mücadele dönemi boyunca sağlık Çalışanlarına Ulaşım Desteği İstedi.

 Büyükşehir Belediye Başkanını Mustafa Demir'i ziyaret eden Sağlık-Sen Şube Başkanı Erdoğan çakmakSağlık çalışanlarına ulaşım desteği vermeleri için taleplerini iletti.

Erdoğan Çakmak, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir bey ile bu hassas süreçte Sağlık çalışanları arkadaşlarımızı belli bir dönem Ulaşım desteği vermeleri için talebimizi ilettik. Konuyu en kısa zamanda değerlendirerek dönüş yapacaklarını bildirdiler. Kendilerine olumlu yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyor sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz." dedi.

Türkiye'de iki kişide yeni tip Corona virüsün (COVID-19) pozitif test edildiğini duyurmasının ardından, ülke genelinde belediyeler hastalıktan korunmaya yönelik hijyen çalışmalarını sıklaştırıyor. Korona virüsü salgını süreciyle yakından ilgilenenen, kendilerini riske atan kahraman sağlık çalışanları da gece gündüz işlerinin başında görevlerine devam ediyor. Sağlık çalışanlarının ulaşımla ilgili sorunları bulunduğu sosyal medyadan da paylaşılıyor. Sağlık personelinin ulaşım sorunlarının güvenli bir şekilde giderilmesine yönelik bir takım çalışmaları bir çok ilde büyükşehir Belediyeleri tarafından yapılıyor. 

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Çakmak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mastafa Demir'i ziyaret ederek, sağlık çalışanlarının sorununun dile getirdi. Başkan Demir konuyla ilgili yakından ilgileneceğini ve değerlendirileceğini söyledi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
14°
sisli