Erdoğan Çakmak'tan 19 Mayıs ve Kadir Gecesi Mesajı

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, 19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının üzerinden 101 yıl geçtiğini belirterek, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Ayrıca Çakmak, Türk ve İslam Aleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ederek, Kadir Gecesi’nin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi.

Samsun 19.05.2020, 22:35 20.05.2020, 01:52
Erdoğan Çakmak'tan 19 Mayıs ve Kadir Gecesi Mesajı

19 Mayıs 1919'da Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının üzerinden 101 yıl geçtiğini ifade eden Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Türk Milletinin üstün ferasetlerinden birisininde esareti her ne koşulda olursa olsun reddetmesi, hürriyeti ise temel karakteri olarak benimsemesidir."dedi. 

TÜRK MİLLETİ ÇOK ACI ÇEKTİ

19 Mayıs, her yıl coşku ile yurt genelinde kutlandığını, bu yıl kutlamalara koronavirüs nedeni ile ara verildiğini ancak evlerde ve yüreklerde coşkusu yaşandığına dikkat çekerek, “Ya İstiklal Ya Ölüm!' denilerek atılan bu ilk adım Türk Milletinin yedi düvele karşı yeni bir zaferin başlangıcı olmuştu. Türk milleti çok acı çekti, çok bedel ödedi ama ne vatanından, ne bayrağından  ne de hürriyetinden vazgeçti. Ecdadımız, kanlarıyla bir milletin tarihini yeniden yazdı, tarihin akışını değiştirdi; şeref ve haysiyetin milletlerin tarihinde ne denli büyük öneme sahip olduğunu tüm dünyaya hatırlattı." ded.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum

19 Mayıs 1919’un ruhunu yaşayan gençlerimizin çoğalması, genç bedenlerin Hürriyet ve vatan aşkını tüm hücrelerinde hissetmesi ve ecdadını kendine rehber edinmesi çok önemli olduğunu belirten Erdoğan Çakmak, Başta bu vatan için hayatının baharında şehadet şerbetini içen şehitlerimiz olmak üzere asırlar boyunca Türk Milletinin vatanı için can veren şehitlerimizi ve 19 Mayıs 1919 yaktığı hürriyet ateşiyle Türk Milletine yeni bir diriliş gerçekleştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. " dedi.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecemiz mübarek olsun

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Kadir Gecesini tebrik ederek şu mesajı verdi:

"19 Mayıs Salı gününü Çarşamba’ya bağlayan gece idrak edeceğimiz Kadir Gecesi Türk ve İslamine hayırlar getirmesini diliyorum. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Bu mübarek gecede arşa yükselen dualarımızın başta Doğu Türkistan olmak üzere mazlumlar için umuda, ülkemiz için huzur ve selamete vesile olmasını dliyorum.

Bu vesile ile Yüce Türk Milletinin, Kadir Gecesini tebrik ediyor, Yüce Mevlâmız’dan, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etmesini, İslam âlemi ve Türk Milletinin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, milletimizin başına mussalt olan korona virüs belasından kurtulmamıza, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını temenni ediyorum.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)