Erdoğan Çakmak'tan Açıklama: Şark Kurnazlıklarına Bak Hele

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, "Seyyanen zammı ve refah payını umursamadan imza atanlar memuru yine enflasyon kadar zamma yani sıfır zamma mahkum etmişlerdir. " dedi.

Samsun 24.08.2021, 10:52 25.08.2021, 00:03
Erdoğan Çakmak'tan Açıklama: Şark Kurnazlıklarına Bak Hele

"Türkiye Kamu-Sen bunlara itiraz ettiği içini masayı terk edip, bu anlaşmayı kabul etmediğini ilan etmiştir. Çünkü biz çalışanın memnun olmadığı hiçbir şeye evet demeyiz." ifadelerine yer veren Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

MEMURU SIFIR ZAMMA MAHKUM ETTİLER

"Masaya bir yıllık için yüzde 21 zam artı 600 seyyanen zam talebiyle oturan Memur-Sen dün yüzde 12’ye imza atarak tarihi bir kazanım elde ettiğini ilan etti. Yerseniz yüzde 3,5’a imza atarken de kazandık diye havalarda uçuyorlardı. 2022’de çalışması yapılacak diye bir muğlak ifade ile 3600 ve sözleşmelilere kadroda ipe un serenler hezimetin sahibidirler. Seyyanen zammı ve refah payını umursamadan imza atanlar memuru yine enflasyon kadar zamma yani sıfır zamma mahkum etmişlerdir. 

Bu külliyen ve kuyruklu bir yalandır

Türkiye Kamu-Sen bunlara itiraz ettiği içini masayı terk edip, bu anlaşmayı kabul etmediğini ilan etmiştir. Çünkü biz çalışanın memnun olmadığı hiçbir şeye evet demeyiz. Malum-sen bununla da yetinmemiş sallamalarının yanına birde yalanı ekleyerek hastanelerde 400 TL toplu sözleşme ikramiyesinin sadece yetkili sendika üyelerinin alacağını söylemeye başlamıştır. Bu külliyen ve kuyruklu bir yalandır. 3 ayda bir 400 TL’yi hizmet kolunda üye sayısı yüzde 1’i geçen tüm sendika üyeleri alacaktır. 

Attığınız imza ile çalışanın ekonomisini nasıl yok ettiniz onu söyleyin!

Şuandaki duruma bakınca  hizmet kolumuzda sadece malum-sen değil, Türk Sağlık-Sen ve SES üyeleri de bundan yararlanacaktır.  Yüzde 1 barajını geçen her sendikanın üyesi bu haktan yararlanacaktır. Toplu sözleşme ikramiyesinin statüsünde bir değişiklik olmamıştır. Sadece artış yapılmıştır.  Ortada böyle bir apaçık gerçek varken şark kurnazlığı yapanlar, siz bu işleri bırakında memura hesap verin. Attığınız imza ile çalışanın ekonomisini nasıl yok ettiniz onu söyleyin!

Kamu çalışanları gereğini yapmalıdır

Kamu çalışanı arkadaşlarımızda kendilerine bu tür yalanlarla gelenlere bu hezimetin hesabını sorsun. Toplu sözleşme hükmü açık iken neden böyle yollara başvurduklarını sorsun.  Sendikalı memura verilen toplu sözleşme ikramiyesini sadece yetkili sendika üyesi alacak diye niye zırvaladıklarını izah etsinler. Bu yaptıkları bile sardece kendilerini düşündükleri, çalışanın cebi ve ekonomisi umurlarında olmadığının açık bir göstergesidir. Kamu çalışanları bu hale bakıp gereğini yapmalıdır."
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)