Erdoğan Tok: Bayram İnsanları Yakınlaştırır

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Kurban Bayramının 2’nci gününde İlkadımlılar ile bayramlaştı. Tok, Bayramları, Millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği gün olarak değerlendirdi.

Samsun 22.08.2018, 17:06
Erdoğan Tok: Bayram İnsanları Yakınlaştırır

Kurban Bayramının 2’nci gününde İlkadımlı vatandaşları İlkadım Belediyesinde ağırlayarak bayramlarını kutlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği gün olan bayramların birlik ve beraberliğiği daha da kuvvetlendirmesi temennisinde bulundu.

İlkadım'da gerçekleştirilen bayramlaşmaya, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Hakan Ay, AK Parti İlkadım Kadın Kolları Başkanı Halime Kesmen, AK Parti İlkadım Gençlik Kolları Başkanı Erdi Küçükosman, AK Parti İlkadım Yönetim Kurulu Üyeleri, STK ve Hemşehri Dernekleri temsilci ve üyeleri, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bayramlaşma merasiminde vatandaşlar ve belediye çalışanları ile buluşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Birlik ve kardeşlik günü olan bayram günleri bizleri daha da kenetlemenin vesilesidir” ifadelerini kullandı.

Bayramlar ve Millet Olma Şuuru...

Başkan Tok bayramlaşma merasiminde yaptığı konuşmada; "Paylaşma ve yakınlaşma duyguları ile sevgi ve dostluk bağlarımızı güçlendiren Kurban bayramına bir kez daha kavuşmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. Millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği gün olan bayramların birlik ve beraberliğimizi daha da kuvvetlendiriyor."

“BAYRAMLAR İNSANLARI YAKINLAŞTIRIR”

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; Bayram günleri Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günler olduğunu belirterek; "Bayramlar, barışmaktır, kucaklaşmaktır, yardımlaşmaktır. Bayramlar, paylaştıkça anlam kazanır. Bayramlar, bunun için vardır; zenginin yoksulu, varlık sahibinin ihtiyaç sahibini, hayırseverlerin yetimleri sevindirmesi için bir fırsattır bayramlar, bunu böyle anlamalı, böyle kabul etmeliyiz" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık