Erdoğan Tok; Küresel Güçlerin Saldırılarını Kınadı

Samsun-İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok; Beşiktaş'ta Alçakça yapılan bombalı saldırıyı lanetledi.

Samsun 11.12.2016, 17:56 11.12.2016, 18:15
Erdoğan Tok; Küresel Güçlerin Saldırılarını Kınadı
SamsunHaber- İlkadım Belediye Başkanı  Erdoğan Tok, Küresel güçlerin hain ve kalleşçe gerçekleştirdikleri  terörist saldırıları lanetledi.

başkan Tok; "Acımız büyük olduğu kadar kinimiz de bir o kadar fazla. Devlet olgunluğu ve kararlılığıyla bu tür ahlaksız saldırıların üstünden milletçe kenetlenerek tüm badireleri hep birlikte atlatacağız" dedi.

 Tok, İstanbul  Beleştepe ve Maçka Parkında yapılan bombalı saldırıdan derin üzüntü duyduğunu ve terörü kin ve nefretle kınadığını belirterek, Ülke ve millet olarak acılarının büyük olduğunu ifade etti. Tok, Devletimizin ve milletimizin birlik ve beraberliğine kastedilen bu tür saldırıların hüznü ve acısı daha milletçe daha çok kenetlenerek aşılacağını ifade etti.

Bombalı saldırıların yapılmasının tesadüf olmadığını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Ülkemizin sosyal ve siyasi olarak önemli bir süreçten geçtiği bu dönemde yapılan hain ve alçak saldırının amacı aşikardır.  Önceki akşam Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan Anayasa Değişikliği Teklifi'nin ardından kriz tetikçilerinin devreye girmesinin niyeti belledir.  " dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçmekte olduğunu, Türkiye'ye yönelik faaliyet gösteren terör odakları Dünyayı yönetmeye çalışan güçler tarafından kullanıldıklarını belirterek; "Dünyayı yönetmeye çalışan güçlü devletler, ülkemiz üzerinde güçlü bir yapılanma gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Bugüne kadar sahip olamadıkları bu topraklarda dolaylı bir egemenlik kurmak amacıyla detaylı ve uzun soluklu çalışmalar yapıyorlar, yerli ve yabancı işbirlikçileriyle önemli operasyonlar gerçekleştiriyorlar. "dedi.

Türkiye'de faaliyet gösteren KCK, DHKP-C, THKPL-M ve paralel yapılanmalar gibi iç şer odakları, PYD, DAEŞ, Hizbullah, El-Kaide ve çok sayıda dış mihraklarla ortak hareket ettiklerini kaydeden Tok;  "Aktörler değişse de, yüzyıllardır sahneye konulan oyun aynıdır. Bölgede güçlü bir Türkiye’nin önüne geçmek için terörize edilmiş taşeronlar kullanılmaktadır. Değişmeyen oyunun, sonu da aynı olacaktır." dedi.  

Terörizmin amacına asla ulaşamayacağını belirten Başkan Tok, Şehitlere Allah'tan rahmet, milletimize metanet, şehit ailelerine baş sağlığı ve sabır, yaralılara da acil şifalar dilediğini belirtti.
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)