Erhan Usta, Sağlık İl Müdürü Ali Oruç ve Doç. Dr. Akbaş'ı Ziyaret Etti

Samsun’da sağlık turizminin geliştirilmesi için seferber olunması konusunda açıklamalarda bulunan Samsun Milletvekili Erhan USTA, Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali ORUÇ’u ardından FBM Tıp Merkezinde Doç. Dr. Haydar AKBAŞ’ı ziyarette bulundu.

Samsun 19.06.2020, 21:22 19.06.2020, 23:49
Erhan Usta, Sağlık İl Müdürü Ali Oruç ve Doç. Dr. Akbaş'ı Ziyaret Etti

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta 17 - 06 - 2020 tarihinde yaptığı açıklamada, Samsun'un sağlık Turizmi konusunda pastadan hakettiği payı mutlaka alması gerektiğini işaret etmişti. Ülkemizin sağlık turizmi açısından son yıllarda ciddi aşama kaydettiğini, 2019 yılında 560 binden fazla yabancı, sağlık ve tıbbi nedenlerle Türkiye'yi ziyaret ettiğini, Sağlık turizmi konusunda ülkemizin avantajlı konumu ve potansiyeli, gelecek açısından umut verdiğini, Cumhurbaşkanının da sağlık turizmi konusuna dikkat çektiğini belirten Usta ilgi odağı olmuştu.

Her Defasında Samsun ve Samsunluların dikkatini çeken Erhan Usta, bugünde Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali ORUÇ’u ve Dünyaca ünlü Türk estetisyen Cerrahı Doç. Dr. Haydar AKBAŞ’ı ziyaret ederek sağlık turizmi konusundaki seferberlik çağrısını birkez daha yeniledi.

SAĞLIK TURİZMİ KONUSUNDA SAMSUN YÜKSEK POTANSİYELE SAHİP

İlk olarak Sağlık İl Müdürlüğünü ziyaret eden Erhan Usta,  Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali ORUÇ’tan Samsun’un sağlık turizmi konusunda bilgi alırken, Sağlık turizmi konusunda Samsun'un potansiyelini harekete geçirmek için neler yapılması gerektiği konusunda da istişarede bulundu. Sağlık İl Müdrü Ali Oruç' ile Milletvekili Usta'nın yaptığı istişarede, Sağlık turizmi konusunda Samsun’un İstanbul ve Antalya’dan sonra gelebilecek hatta onlarla rekabet edecek potansiyele sahip olduğu ortaya çıktı. Bu potansiyelin harekete geçirilmesi için, eksiklikleri gidererek projelerin hayata geçirilmesi ve tanıtıma da önem verilmesi gerektiği konuları öne çıktı.

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, daha önceki açıklamalarını burada da tekrar ederek, Samsun için sağlık turizmi konusunda, Samsun düşünmeli, ortak hareket edilmeli, neler yapılabilir, potansiyel nasıl harekete geçirilmeli bu konularda, tüm paydaşların bir araya geldiği çalıştaylar düzenlenmesi gerektiğinin altını çizerek, ortaya yol haritası çıkarılmasının kaçınılmaz olduğunu ve  Samsun’da sağlık turizmi için seferberlik ilan edilmesi lazım geldiğini ifade etti.

Samsun Sağlık Müdürlüğü ardından ziyaretlerine devam eden Erhan Usta, FBM Tıp Merkezini ziyaret ederek burada Doç.Dr.Haydar AKBAŞ’a Samsun’un sağlık turizmine katkıları için teşekkür etti.

Hastalarının yarısının yabancı ülkelerden, %40’lık kısmının çevre illerden geldiğini söyleyen Haydar AKBAŞ, Samsun’un havayolu başta olmak üzere ulaşım konusunda da avantajlarının olması öneminine vurgu yaptı.

Samsunumuzun kalkınması ve refahı için eller taşın altına koyulmalıdır

Milletvekili USTA burada yaptığı açıklamada, sağlık ve turizm konularında kamu, özel, bütün paydaşların bir araya gelmemesinin çok büyük katkıları olacağına inandığını söyledi. Erhan Usta konuşmasını şöyle sürdürdü; “Büyükşehir başta olmak üzere belediyelerimiz, Valilik, Kaymakamlıklar ve ilgili bakanlık teşkilatları, hep beraber sağlık turizmine değer vermeli, yatırımlara destek olmalı, Samsun için, Samsunumuzun kalkınması ve refahı için taşın altına el koymalı” 

Son olarak bu konudaki hassasiyetlerini de belirten USTA, bu konuda mutlaka geniş katılımlı bir çalıştay yapılmasını gerektiğini ve Samsun’un sağlık turizmindeki benimsemesi gereken yol haritasının ortaya konulması gerektiğini belirtti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)