Erhan Usta, Samsun Bağımsız Belediye Başkan Adayı oldu!

Samsun bağımsız milletvekili Erhan Usta Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. Sosyal medyadan yaptığı canlı yayında; Samsun’un refahı için mücadeleye devam edeceğini belirtti.

Samsun 31.01.2019, 20:12 31.01.2019, 23:30

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız olarak aday olan Samsun Milletvekili Erhan Usta, Sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ve canlı yayında; "Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız olarak adayım... "3 Şubat Pazar günü saat 14:30’da Samsun’da, Tütün İskelesinde görüşmek, kucaklaşmak dileğiyle, hepinizi Allah’a emanet ediyorum." ifadelerini kullanara tüm Samsunluları mitingine davet etti.

26 yıl devletine ve milletine bürokrat olarak şerefle hizmet ettiğini, yaklaşık 4 yıl önce,Samsun Milletvekili olarak, memleketine ve milletine hizmet etmeye başladığını belirten Erhan Usta, milletvekilliği süresi boyunca, parti ayrımı yapmaksızın, herkesin vekili olmaya çalıştığını söyledi.

31 Mart Yerel Seçimleri Samsun'un Makus Talihini Değiştirecek Bir Fırsattır.

31 Mart yerel seçimlerinin Samsun'un kaderini değiştirecek bir dönüm noktası olduğunu belirten Erhan Usta: "Milletimizin mağduriyetlerini, Samsunumuzun ve ülkemizin sorunlarını her platformda gündeme getirdim, çözüm önerilerini sundum.Her zaman sizlerin menfaatini, siyasi ikbalime tercih ettim. Her zaman doğru bildiklerimi savundum. Bunun bedelini de ödedim. Kısır siyasi çekişmelerden uzak durdum. Bana göre, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler, Samsun’un kaderini değiştirecek bir dönüm noktasıdır.Yerel seçimleri, Samsunumuz'un makus talihini değiştirecek bir fırsat olarak görüyorum." dedi.

"Samsunluya istemediği adaylar dayatılmasın"

Samsunluların kendisine sahip çıktığını belirten Erhan Usta; "İsterim ki, 31 Mart 2019 tarihinde kurulacak er meydanında, Samsun’un evlatları, Samsun’a hizmet için kıyasıya yarışsın. İstedim ki, bu adaylar hak, hukuk, adalet ve liyakat gözetilerek seçilsin. İstedim ki, Samsun halkının görüşlerine değer verilsin, Samsun’un sesine kulak verilsin. Samsunluya istemediği adaylar dayatılmasın. Bu isteklerimi dile getirirken, başıma neler gelir, bu işten zarar eder miyim demedim. Kendi konforumu düşünmedim. Sizler de eşine az rastlanır bir kadirşinaslıkla bana sahip çıktınız, destek oldunuz. Allah hepinizden razı olsun." ifadelerini kullandı.

"İkbal uğruna siyasi duruşumu ve tavrımı değiştirmedim"

Fırsatçılığın, makam ve mevki işlerini kovalamadığını dile getiren Samsun Milletvekili Erhan Usta, "Özellikle, mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nde siyaset yapma imkânım elimden alındıktan sonra, bazı siyasi partilerden, Samsun büyükşehir belediye başkanlığı için adaylık teklifleri aldım. Bu teklifleri bir hesaplaşma veya intikam alma aracı olarak görmedim. İkbal uğruna siyasi duruşumu ve tavrımı değiştirmedim. Fırsatçılık yapmak, makam-mevki kovalamak benim hamurumda olan şeyler değildir. Bu nedenle geçtiğimiz cuma günü, herhangi bir siyasi partiden büyükşehir belediye başkanlığı için aday olmayacağımı ilan ettim. O günden bugüne, sizlerden sayısız kez mesaj aldım, telefon aldım. “Samsun için ümitlenmiştik, hevesimiz kursağımızda kaldı” diyenler oldu." şeklinde konuştu.

Samsun İcraat Bekliyor, Hizmet Bekliyor!

Samsunlu vatandaşların artık kavga etmek istemediğini, Samsun'un sürekli geri gittiğini söyleyen Erhan Usta; "Usta, yakışmadı, “Mücadeleden kaçıyor musun?” diye sitem edenler oldu. Şimdi buradan sizlere sesleniyorum: Ümidiniz kırılmasın. Işıldayan gözleriniz sönmesin. Hevesiniz kursağınızda kalmasın. Samsun’un refahı için mücadeleye devam edeceğim. İnançla örülmüş doğruluk yolunda yılmadan ilerlerken, bana inanmış yürekleri, umutla bakan gözleri, masum ve tertemiz niyetleri nasıl yalnız bırakabilirim? Samsun, artık kavga etmek istemiyor, siyasi polemiklerle vakit kaybetmek istemiyor; laf üretenden bıkmış, icraat bekliyor, hizmet bekliyor. Verimli ovalarına, stratejik konumuna, hava, deniz, kara ve demiryolu ulaşım imkanlarına, güçlü beşerî sermayesine rağmen Samsun sürekli geri gidiyor. "dedi.

"Maalesef Samsun sahipsiz"

"Vezirköprü’nün Yarbaşı köyünün, Asarcık’ın Ayaklıalan Köyünün, Ayvacık’ın Darağaç köyünün gençleri gurbette çalışıyorlar; gelinler koca, çocuklar baba hasretiyle yanıyorlar." ifadelerini kullanan Usta sözlerine şöyle devam etti: "Oysa Samsun bir zamanlar bölgenin en önemli ticaret merkeziydi. Bırakın yakın şehirleri Tokatlı bile Samsun’a alışverişe geliyordu. Şimdi Samsun’un ilçeleri bile Samsun’a gelmiyor, gelemiyor. Samsun; komşularıyla gelişmişlik farkını kapatmak, hatta bölgenin sancağını yeniden eline almak istiyor. Herkesi kucaklayan, üreten, üretene köstek değil destek olan bir başkan, bir yönetim görmek istiyor. Maalesef Samsun sahipsiz. Yaklaşık 4 yıllık milletvekilliğimde Samsun’a sahip çıkmaya çalıştım. Bütün çabalarıma rağmen Samsun’da hiçbir siyasiden destek göremedim." dedi.

Samsun’un Sorunlarını Biliyoruz!

Samsun'un zor bir dönemden geçtiğini nüfusa göre ekonominin diğer illere göre geri kalmış durumda olduğunu öçıkleyen Bağımsız aday Erhan Usta; "Bugün Samsun olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Nüfusumuza göre ekonomimiz maalesef ülkemizin diğer illerine göre geri kalmış durumda. Samsun’u ileriye taşıyabilmek, gelişen teknoloji ve değişime ayak uydurabilmek için ciddi kararlar almak zorundayız. Kendimizi toplamalı, ayağa kalkmalı, Samsun’u huzurla ve güvenle yaşanabilir kılmalıyız. Samsun’un sorunlarını ve bu sorunların çözümlerini biliyoruz. Hedefimiz, göz boyamak, geçici işlerle insanlarımızı oyalamak değil, Samsun’da sürdürülebilir kalkınmanın temelini atmaktır.

Vizyon Sahibi Gençler Yetiştireceğiz

Ticaretten sanayiye, tarımdan turizme, ulaşımdan eğitime bütün alanlarda Samsun’u hakkettiği konuma taşıyacağız. Projelerimizle sadece Samsun’a değil, bütün Türkiye’ye katkı sağlayacağız. Dünyada yaşanan teknolojik gelişmeleri izleyen, etkilerini ve dinamiklerini doğru belirleyen bir şehir olacağız. Gelecekteki karmaşık sorunları çözebilecek, vizyon sahibi gençler yetiştireceğiz. Bu amaç doğrultusunda ilerlerken, herkese eşit imkanlar sunacağız, adil ve şeffaf bir şekilde Samsun’u birlikte yöneteceğiz ve birlikte büyüteceğiz.

31 Mart seçimlerinde sandıktan Samsun'un çıkacağını belirten Erhan Usta, konuşmasına şöyle devam etti:

Biz milletin yoluna taş koyanlardan değil, baş koyanlardan olacağız.

Diyorum ki, ben memleketime, siz değerli hemşerilerime, sırtımı dönmem. Sorumluluktan kaçmam! Dayatmaya boğun eğmem! Ranta, yolsuzluğa, fırsatçılığa geçit vermem. Kul hakkı yemem, yedirttirmem! Benim arkamdaki tek güç sizlersiniz. Değerli kardeşlerim, buraya çok dikkat edelim: Bu süreçte tarafıma türlü iftiralar atılabilir, benim saygınlığımı ve itibarımı zedelemek için kumpaslar kurulabilir. “Usta aday olursa, şu olur, bu olur, onun işine gelir bunun işine gelmez yorumlarına” kulak asmayın! Nefis için değil nefes için yola revan oluyoruz. Bu yol, kadim medeniyetimizin yoludur! Bu yol, milletimizin yoludur! 

Sandıktan Samsun Çıkacak

Biz milletin yoluna taş koyanlardan değil, baş koyanlardan olacağız. Bu yolda, tüm gücümüzle, Samsun’un her köşesinde, her karış toprağında huzur olsun, refah olsun, güzellik olsun diye çalışacağız. Yılmadan, yorulmadan, durmadan, dinlenmeden çalışacağız. Projelerimizi size bir bir anlatacağız. Kimsenin şüphesi olmasın; kazanacağız. Büyük zaferler başarıya inananlar tarafından kazanılmıştır. 31 Mart 2019 tarihindeki er meydanında Samsun’un vicdanı galip gelecek! Sandıktan “Samsun” çıkacak!

Hak için Adalet İçin Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Diyorum ki, Samsun için “Varım”. Diyorum ki, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına Bağımsız olarak adayım! Toplumun bütün kesimlerini, bütün siyasi partileri kucaklayacağım. Bu bir hizmet yarışıdır. Siyasi partiler arası bir rekabet değildir. Bu bir gönüllüler hareketi olacaktır. Çelme takmaya çalışacaklar, sendeletmeye çalışacaklar, sinirlerimizi test etmeye çalışacaklar. Yılmayacağız, vazgeçmeyeceğiz, hak için adalet için mücadelemizi sürdüreceğiz. dedi.

Siyasetin seçmenlerin sağlıklı karar vermesine engel olduğunu söyleyen Samsun Bağımsız Başkan Adayı Erhan Usta açıklamasına şöyle devam etti:

Samsun'un problemlerini birlikte çözeceğiz

"Desteklerinize ihtiyacım var. Dualarınıza ihtiyacım var. Neden bir partiden aday olmuyorsun? Öylesi daha kolay olmaz mıydı? diyebilirsiniz. Bağımsız aday olmanın zorluklarını biliyorum. Bu çıkışımızı anlamlandıramayan dostlarımızın gönlü ferah olsun. Zaman ilerledikçe haklılığımıza kanaat getireceklerdir. Ne yazık ki, bugünkü kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı siyaset, seçmenlerin sağlıklı karar vermesine engel oluyor. Oysa sorunların gerçek nedenlerini görmeli ve çözüme odaklanmalıyız. Bu seçim belediye başkanlığı seçimi. Biz Samsunlular olarak birlikte karar vermeli, birlikte hareket etmeliyiz. Samsun’un problemlerini çözecek birikime ve karaktere sahip birini seçmeliyiz. Sorun üretecek veya her şeye rant olarak bakacak birini değil, bu şehri değerleriyle ve tarihi kimliğiyle yaşatacak birini seçmeliyiz. Bu seçim herhangi bir siyasi partinin zaferiyle değil, Samsunluların zaferiyle sonuçlanması gereken bir seçimdir.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız olarak adayım.

Bu seçim aynı zamanda Samsun’un Türkiye’ye mesajı olacaktır. Bir demokrasi dersi olacaktır. Bu seçimde, seçimlerin atamalarla değil halkın iradesiyle yapıldığını göstereceğiz. Taahhütlerine bağlı kalan, ilkeleriyle hareket eden, sözünün arkasında duran siyasetçiye halkın nasıl sahip çıktığını hep birlikte göreceğiz. Bütün bu nedenlerle; tekraren ifade ediyorum ki,

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına bağımsız olarak adayım.

Değerli dostlarım; 3 Şubat Pazar günü saat 14:30’da Samsun’da, Tütün İskelesinde görüşmek, kucaklaşmak dileğiyle, hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sağ olun var olun Aziz Milletim

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)