banner434

banner433

Gayretli; Yerel yönetim personelimiz için önemli bir kazanım

Bem Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli “Yerel yönetim personelimiz için önemli bir kazanım” dedi.

Samsun 11.04.2022, 21:26 11.04.2022, 22:13
Gayretli; Yerel yönetim personelimiz için önemli bir kazanım

Belediyeler ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM BİR SEN) Samsun Şube Başkan Savaş Gayretli; ““Yerel yönetim personelimiz için önemli bir kazanım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederim.” Dedi.

Bem Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli yerel yönetim hizmet kolumuzda çalışan memurumuzun yıllardır kronikleşmiş sorunu haline gelen Yemek Yardımı konusunda 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde elde ettiğimiz kazanım neticesinde çözüme kavuştuğunu belirterek; “ Bem-Bir-Sen olarak yaptığımız yoğun çalışmaların ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile 6.Dönem Toplu Sözleşme kazanımımız olan Kumanya Yardımının "nakdi" olarak verilmesine hükmedildi. Söz konusu düzenlemenin yayınlanması ile hizmet kolumuzda kronikleşmiş büyük bir sorun, bir kez daha Bem-Bir-Sen'in haklı ve onurlu emek mücadelesi ile çözüme kavuştu.” Dedi.

Bem Bir Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli; “ bir kazanımın daha hayat bulmasını sağladık. Resmi gazete'de yayımlanan düzenleme ile yemek yardımı sorununu çözüme kavuşturduk. ' mesajıyla sosyal medyadan duyuru yayımladı. Yerel yönetim memurlarımızın yemek yardımı sorununun çözülmesine yönelik Bem-Bir-Sen olarak sürdürdüğümüz mücadelenin başarıya ulaşmasını sağlayan, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vedat Bilgin'e, T.C. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Sayın Metin Kıratlı'ya, Memur-Sen Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın'a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)