Gazeteciler Cemiyeti'nden 23 Nisan Kutlama Mesajı

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, "Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti, dimdik ayaktadır" dedi

Samsun 23.04.2021, 00:51
Gazeteciler Cemiyeti'nden 23 Nisan Kutlama Mesajı

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Çakır, Mesajında, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101'inci kuruluş yıldönümünde ülkemiz, dimdik ayaktadır" ifadelerine yer verdi.

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti başkanı Çakır mesajında Cumhuriyet ile birlikte Türk Milletinin ufku açıldığını belirterek şunları söyledi:

"Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan 1920 gününün, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilişinin 101'inci yılının kutlandığına dikkat çekilerek, "23 Nisan 1920, ülkemizde Cumhuriyet ve demokrasi yolunda atılmış en büyük adımın atıldığı günün tarihidir. Devletimizin yönetim sisteminde bu tarihle başlayan büyük değişim, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanı ile sonuçlanarak, Türk milletinin ufku açılmıştır. Aradan geçen 101 yılda Türkiye Cumhuriyeti ve milletimiz, dimdik ayaktadır"

DAHA MODERN BİR TÜRKİYE İÇİN

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nin '23 Nisan' mesajında ayrıca şu ifadelere yer verildi:

"Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ilk Meclis’in açıldığı 23 Nisan 1920 gününü ulusumuza Çocuk Bayramı olarak armağan etmiş, bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu bir kez daha göstermiştir. Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ifadesinin anlam ve önemini çok iyi kavramış bir millet olarak, gelecek nesillerimize daha modern bir Türkiye bırakacağımızdan hiç şüphem yoktur. Ülkemize ve yarının büyükleri olacak çocuklarımıza en temel görevimiz budur.

Bu onur günümüzde, tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını kutluyor, bu günleri bizlere armağan eden Büyük Önderimiz Atatürk’ün aziz hatırası önünde bir kez daha saygı ile eğiliyor, bugünle ulaşmamız için canlarını veren şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyoruz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)