Geleneksel Yarışmanın 3. Düzenleniyor

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Samsun 1 Nolu Şube tarafından geleneksel hale getirilen öğrenciler arası online şiir okuma yarışması için başvurular başladı.

Samsun 17.04.2022, 21:16 17.04.2022, 22:03
Geleneksel Yarışmanın 3. Düzenleniyor

Hamdi YILDIZ, "Pandemi döneminde başlattığımız şiir okuma yarışmamız bu yıl Bosna Hersek’li öğrencilerimizin katılımı ile 15 Mayıs son başvuru olmak üzere başladı." dedi.

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Samsun 1 Nolu Şube tarafından geleneksel hale getirilen öğrenciler arası online şiir okuma yarışması için başvurular başladı. Yarışma ile bilgi veren Eğitim Bir-Sen Samsun 1 nolu şube başkanı Hamdi YILDIZ şunları söyledi:

"Sendikamızın Kurucusu Şair Mehmet Akif İnan'ı rahmet ve minnetle anarak şairin sendikasını şiirsiz bırakmamak adına geleneksel hale getirdiğimiz öğrenciler arası ödüllü şiir yarışmasının üçüncüsünü başlatıyoruz. Okul öncesi, ilkokul,ortaokul ve lise öğrencilerimizin yanısıra gönül coğrafyamızın bir parçası olan Bosna Hersek'ten çocuklarımızın katılabileceği yarışmamızın son katılım tarihi 15 Mayıs 2022'dir. Her evde milli manevi değerlerimizi dile getiren bir şiir okunsun şiarıyla yol aldığımız bu projemize Samsunda yaşayan öğrencilerimizin tamamının katılımını bekliyoruz." dedi.

Şiir yarışmasına Canik Belediyesi de sponsor olarak destek verdi. Yarışma başvuruları " https://www.siirokumayarismasi.com " adresinden yapılabilecek. Yarışmada 5 kategoride 20 ödül dağıtılacak. Okul öncesi öğrencileri Faruk Nazif Çamlıbel'in "Bayraklar altında" şiirin , İlkokul öğrencileri Necip Fazıl Kısakürek'in " Utansın" şiirini, ortaokul öğrencileri Mehmet Akif İnan'ın "Mescid-i Aksa" şiirini, Lise ve Bosna Hersekli öğrenciler de Necad İBRİŞİMOVİÇ'in " Bosna" şiirini okuyup videosunu belirtilen internet adresine yükleyerek yarışmaya katılacaklar.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)