Genç Memur-Sen Samsun İl başkanlığına Abdullah Yarar atandı

Samsun Genç Memur-Sen Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Ali SARIALİOĞLU’nun Kültür Memur-Sen yönetimine seçilmesinin ardından Genç Memur-Sen Samsun İl başkanlığına Abdullah YARAR atandı.

Samsun 16.12.2020, 23:40 17.12.2020, 19:24
Genç Memur-Sen Samsun İl başkanlığına Abdullah Yarar atandı

Genç Memur-Sen Samsun Temsilciliği’nde bayrak değişimi yaşandı. Başkanı Ali SARIALİOĞLU bayrağı Abdullah YARAR’a devretti.

Samsun Genç Memur-Sen Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı olan Ali SARIALİOĞLU, Kültür Memur-Sen yönetimine seçilmesinin ardından İl başkanlığına Abdullah YARAR atandı. Memur-Sen Samsun hizmet binasında pandemi koşulları dikkat edilerek gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Başkan Ali SARIALİOĞLU, Genç Memur-sen'in gençlerin alanlarda daha aktif olmasının gerektiği görüşüyle, gençlikten şikayet eden değil, gençliğe güvenen ve gençliğe hayatın her alanında yer açan bir sendika olması ve bu yolda gençliğin ve gençlerin kıymetinin bilinmesi hedefiyle ilim, irfan, hikmet yolunda şuurlu ve aksiyoner bir gençlik parolası ile 2012 yılında kurulduğunu belirtti.

Gençlik alanında yapılan çalışmalar ile gençlerin bilinçlenmesi için 8 yıllık süre zarfında büyük zaferlere imza attığını dile getiren Karıalioğlu, "Memur-Sen’imizin değerli katkı ve özverileriyle güvenilir, akil ve marka bir kuruluş olmakla beraber ürettiği projelerde ayrıca gençlik STKları arasında adından söz ettirdi ve ettirmeye devam ediyor. Hz. Mevlânâ'nın pergel metaforunda belirttiği gibi pergelin sabit ayağını medeniyetimize sabitleyecek, hareketli ayağıyla dünyaya açılan, uzun yıllar ülkemizde gençliğe dayatılan köksüz ve ruhsuz, ezberci ve ufuksuz bu sömürgeciliğe boyun eğen eğitim sistemini aşıp, bizim medeniyet değerlerimiz etrafında yükselen bir gençliğin özlemi içerisinde bulunduk. Milletimizden ve Memur-Sen ailesinden aldığı bilinç ve kuvvetle Genç Memur-Sen yaptığı çalışmalarda bir ayağı İslâm’da ve Türkiye’de sabit kalmak suretiyle, diğer ayağıyla bütün âlemi dolaşacak şekilde benliğimizi, karakterimizi ve onurumuzu ortaya koyarak ona göre imanlı ve inançlı bir şekilde gençliğimizi geleceğe hazırlamak için çalışmalar yürüttük." şeklinde ifadeler kullandı.

"Bir milletin asıl gücü; tankı, topu, tüfeği değil inançlı ve imanlı gençliğidir" düşüncesiyle genç memurlar, üniversite öğrencileri ve lise öğrenciler üzerinde millet sevgisi ve medeniyet düşüncesiyle çalışmalar yürüttüklerini belirten Ali SARIALİOĞLU, "Ülkemizde meydana gelen her toplumsal olayda nesne değil özne olduğumuz gibi, dünyada, ırkına, milletine, ülkesine, rengine inancına bakmadan acısını duyduğumuz mazlumlar alemininde sesi olmaya çalıştık, adını duymadığımız, ismini haritada göstermeyeceğimiz yerlerde su kuyusu olduk, un olduk, yetimlere kardeş olduk." dedi.

Görevi devralan Genç Memur-Sen Samsun İl Başkanı Abdullah YARAR yaptığı konuşmada, Genç Memur-Sen, yüreğinde milli duruş dava bilinci ve şuuru taşıyan kişilerle yürütüldüğüne dikkat çekerek, "Bugün bu bayrağı bu duygu ve düşüncelerle devralıyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Ali başkanımızdan aldığımız bayrağı arkadaşlarımızla birlikte maneviyatımızın ve mukeddesatımızın gölgesinde daha ileriye götürerek sonraki dönemlere aktarmak istiyoruz. Bu kutlu davanın bir parçası olmakla da gurur duyuyoruz. Başta sendikamızın kurucu genel başkanı Mehmet Akif İnan, bugün vefat eden Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcımız Mithat Sevin olmak üzere bu davaya gönül vermiş tüm öncülerimizi rahmetle anıyorum. Ali başkanımıza ve değerli ekibi büyüklerimize vermiş oldukları büyük emek ve başarılı çalışmaları için bir kez daha teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci yeni dezavantajlar ve avantajlar oluşturdu. Biz bu sürecin avantajlarından faydalanmak suretiyle online sistemleri daha aktif kullanacağız. Yakında Samsun’da bu davaya gönül vermiş kardeşlerimizle online devir teslim töreni düzenleyerek birlikte olacağız. Liseli ve Üniversiteli kardeşlerimiz için eğitim programları düzenleyip Samsun’lu gençlerimiz için ulaşılır hale getireceğiz. Pandemi sonrası süreçte Samsun’da yaşayan ve eğitim gören tüm genç kardeşlerimizi kucaklayıcı etkinlikler düzenleyerek genç gönüllü sivil toplum kuruluşu bilinciyle hareket edeceğiz …”dedi.

Devir teslim töreninde hazır bulunan Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi YILDIZ konuşmasında, Genç Memur-Sen’in kuruluşundan bugüne Samsun’da önemli çalışmalara imza attığını, bu çalışmaların başarılmasında önemli pay sahibi gençlik teşikilatının başkanı Ali SARIALİOĞLU ve yönetimindeki kardeşleri olduğunu belirtti. 

Devir teslim töreni eski yönetim kurulu üyelerine plaket takdimi ve Ali SARIALİOĞLU’nun yeni İl Başkanı Abdullah YARAR’a Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı emanet etmesiyle sona erdi.

Memur-Sen’in Hizmet Binasında gerçekleştirilen devir-teslim törenine, Memur-Sen Samsun İl Başkanı Hamdi YILDIZ, Eski Genç Memur-Sen İl Başkanı Ali SARIALİOĞLU, yönetim kurulu üyeleri Sedat CİVELEKOĞLU, Murat YAĞMUR, Abdullah Kamil SATICI, Harun ÖZCAN, Mesut KESKİN ve Yeni Genç Memur-Sen Samsun İl Başkanı Abdullah YARAR katıldı. Memur-Sen bünyesinde faaliyet gösteren Genç Memur-Sen Samsun Temsilciliği’nde Ali SARIALİOĞLU bayrağı Abdullah YARAR’a devretti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)