Alexa

Gerçekler Acıtır'ın Yazarı Adnan Öz, Okurlarıyla Buluşuyor

Samsunlu Yazar Adnan Öz, TÜYAP 4. Karadeniz Kitap Fuarı'nda okurları ile buluşarak, son romanı “Gerçekler Acıtır” kitabını imzalayacak.

Gerçekler Acıtır'ın Yazarı Adnan Öz, Okurlarıyla Buluşuyor

 TÜYAP 4.Karadeniz Kitap Fuarı’na Yazar Adnan Öz'de katılıyor. Gerçekler Acıtır isimli romanını imzalayacak olan Adnan Öz, kadındanalhaberi haber sitesine yaptığı açıklamada, Ahıska ve Ermeni sürgünlerine farklı bakış açısı getirmeye çalıştığını, bu kitapta hiç yazılmamış çok farklı aşk ve özlemleri de içinde barındıran romanı 20 şubat'ta TÜYAP kitap fuarında okurlarının beğenisine sunacağını anlattı.

"Ama artık coğrafya çok sıkıntılı ve huzursuz."


İçinde bulunulan cağrafyanın Çok Sıkıntılı ve Huzursuz olduğunu belirten Öz; "Bu coğrafyada yaşayan Rum, Ermeni ve Yahudi Gayri Müslim azınlıkların en huzurlu dönemini Osmanlı zamanında yaşadıklarını belirten Adnan Öz, "Ama artık coğrafya çok sıkıntılı ve huzursuz." dedi.adnan oz tuyap 4. karadeniz fuari imza

Kadındanalhaberi haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Elif Taşan'a yaptığı açıklamada, "Bölgede eskiden Osmanlıda olan bütün şehirleri gezerek ve bu bölgelerdeki insanlar ile görüşüp yaşamlarını ve özlemlerini gözlemleyerek bir roman ortaya çıkardığını belirten Öz, "90 li Yılların başında ahıskalı yaşlı bir ermeni kadının 'Ne güzel günlerdi o günler, müslümanca konuşur müslüman gibi yaşardık' sözü beni çok etkilemişti." ifadelerini kullandı. 

Belkide hiç yazılmamış çok farklı aşk ve özlemleri de bulacağınız bir roman...

Herkesin kendisinden bir kesit bulacağı "Gerçekler Acıtır" romanını  okuyan herkesin canını acıtacağını düşündüğünü ifade eden Öz, "Yine Hrant Dink'in 'Su yatağını bulmuş' diye anlattığı ermeni kadının hikayesi de bir okadar etkilemişti beni. Onun için bu coğrafya da yoğunlukla yaşanmış Ermeni- Müslüman ilişkilerini de işleyerek. Ahıska ve Ermeni sürgünlerine farklı bir bakış açısı getirmeye çalıştım. Belkide hiç yazılmamış çok farklı aşk ve özlemleri de bulacağınız bu romanı. 20 şubatta TÜYAP kitap fuarında okurlarının beğenisine sunacak" ifadelerini kullandı.

Adnan Öz'ün İmza etkinliği, 2. Salon 102-D’de Mühür Kitaplığı standında 21- 23- 24- 25 tarihleri arasında saat 12.00 ile 14.00’te gerçekleşecek.Yazarlar Derneğinin salonunda da ise 22 şubat saat 14.00-16.00 arasında olacak.

KAYNAK: Kadındanalhaberi

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 20:06
YORUM EKLE

banner325