"Halisdemir, Terzi’yi Alnından Vurarak Öldürmesi Tüm Türkiye’yi Şereflendirdi"

İlkadım İlçe Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in ağabeyi Doğan Halisdemir ile telefonla görüştü. Başkan Tok; “Türkiye’nin Şehit Ömer Halisdemir’e vefa, minnet ve şükran borcu var” dedi.

Samsun 26.08.2018, 22:01 26.08.2018, 23:06
"Halisdemir, Terzi’yi Alnından Vurarak Öldürmesi Tüm Türkiye’yi Şereflendirdi"

Niğde’de bulunan İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk, aracılığıyla telefonda görüntülü görüşme gerçekleştiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Niğde’nin Bor İlçesi’ne bağlı Çukurkuyu beldesinde Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in hatırasını yaşatmak adına açılan kültür merkezini ziyaret eden ağabeyi Doğan Halisdemir'e Türkiye’nin Şehit Ömer Halisdemir ve ailesine minnet ve şükran borcu olduğunu söyledi. 

Doğan Halisdemir ile görüşmesinde devamla, “15 Temmuz Darbe Teşebbüsü ’nün seyrini değiştirerek, bize bir vatan ve kutlanacak bayramlar bırakan Ömer Halisdemir ve 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhların şad olsun” dedi.

Ruhyarı Şad Olsun

Başkan Tok'u Niğde’ye davet eden Doğan Halisdemir’e teşekkür ederek en yakın zamanda geleceğinin sözünü veren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “15 Temmuz gecesinde ülkemize yapılan hain kalkışmayı Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat ile aziz  milletimiz,  tanklara ve  tüfeklere göğsünü siper etti. Vatanını canından ve ailesinden önce tutarak,  aldığı emir doğrultusunda darbeci general Semih Terzi’yi alnından  vurarak öldürmesi tüm Türkiye’yi şereflendirdi. Bu olay darbenin gidişatını değiştirdi. Bizlere bir vatan ve kutlanacak bayramlar bırakan Ömer Halisdemir ve 15 Temmuz şehitleri olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun” ifadelerini kullandı.

Çukurkuyu Beldesi'nde 2 bin 500 metrekare alan üzerinde kurulu Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi'nde Şehide ait, bazı özel eşyalar, fotoğrafların, vatandaşlar tarafından Şehit Halisdemir için yazılan yazı ve mektuplar yer alıyor. Ayrıca Müzede Ömer Halisdemir'in çocukluk yılları, askerlik dönemleri kendi fotoğraflarıyla anlatılıyor. Ailesi tarafından verilen kıyafetleri ile bazı kişisel eşyaları da müzede sergileniyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (1)
Bordo_Bereli 3 yıl önce
Anlındanmı vurmuş? şehit ömer'in kemiklerini sızlatıyorsunuz