Hamit Kanca'nın Oğlu, Muhammet Salih Kanca Şehit Oldu

Terör örgütü PKK tarafından Irak'ın kuzeyi Gara bölgesindeki Pençe Kartal- 2 Harekatı'nda 13 Şehidimizden birisi de Samsunlu Muhammet Salih Kanca oldu. Muhammet Salih Kanca Kimdir?

Samsun 14.02.2021, 19:55 14.02.2021, 21:56
Hamit Kanca'nın Oğlu, Muhammet Salih Kanca Şehit Oldu

Gara bölgesindeki Pençe Kartal- 2 Harekatı'nda alıkonulan 13 vatandaştan biri olan Samsunlu Şehit Muhammet Salih Kanca Babası Hamit Kanca tarafından teşhis edilmek azere Malatya'ya gitti.

Malatya Valisi Aydın Baruş, 10 Şubat 2021 tarihinde, Kuzey Irak'ın Gara Bölgesi'nde PKK terör örgütü tarafından şehit edildiği tespit edilen 13 Türk vatandaşıyla ilgili açıklama yaparak Gara'da PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaştan 10'unun kimliklerini açıkladı. Baruş, 3 kişinin kimlik tespit çalışmalarının devam ettiğini belirtti. 

Vali Baruş, Hain saldırıda şehit edilen ve Malatya Adli Tıp Kurumu'nda Cumhuriyet Savcısı ve adli tıp uzmanları tarafından yapılan otopsilerin sonuçlarına göre; şehitlerimize yakın mesafeden ateş edilmesi suretiyle 12'sinin baş bölgesinde 1'inin ise göğüs bölgesinde mermi giriş çıkışı olduğu tespit edildiğini açıkladı.

Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Bölücü terör örgütü emperyalizmin maşası kan emici PKK tarafından daha önceleri kaçırılan 13 mehmetciğimizin şehit edildiğini tarifi imkansız bir acıyla öğrendim. Şehitlerimiz arasında Samsun nüfusuna kayıtlı Muhammet Salih Kanca hemşehrimizde bulunmaktadır. Mekanları cennet ve peygamberimize komşu olsunlar. Başımız sağolsun. TSK Tarafından yapılan hareket sırasında ise 50 den fazla bebek katilleri öldürülmüştür." mesajını paylaştı.

Milliyetçi Hareket Partisi İski İl Başkanı Şaban Kılıç ise sosyal medya Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, 'Gara'da,Eşkiya-Katil Sürüsü PKK tarafından Şehit Edilen 13 İnsanımızdan birisi,Ülküdaşlarımızın bildiği-tanıdığı,Ülküdaşımız-Kardeşimiz Hamit Kanca'nın oğlu Muhammet Salih Kanca'dır.. Hamit Kardeşimiz Teşhis için Malatya'ya gitmektedir..' Rahmet olsun.. Hamit Kanca Ülküdaşımız, Rahmetli Mustafa Bağışlayıcı Amcanın Kızından TORUNUDUR!" dedi.

Orhan Kanca: "Akrabamız Amcamiz 'nın oğlu MUHAMMET SALIH KANCA Özel harekat polisi Gara da haince şehit edilmiştir. Değerli kardeşimize Allah'tan rahmet tüm akrabalarımız ve ailemize sabır ihsan eylesin inşallah"

GARA ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ ŞÖYLE:

  1. Uzman Çavuş Hüseyin Sarı
  2. Polis Memuru Sedat Yabalak
  3. Astsubay Semih Özbek
  4. Polis Memuru Vedat Kaya
  5. Er Süleyman Sungur
  6. Uzman erbaş Mevlit Kahveci
  7. Topçu er Müslüm Altıntaş
  8. Er Adil Kabaklı,
  9. Vatandaş Aydın Köse
  10. Sivil Muhammet Salih Kanca'dır
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (4)
murat dizin 9 ay önce
Gencecik kardeşlerimizin köpeklerin ellerinde kurşuna dizilmelerine daha ne kadar müsade edeceği. Şehit edilen Mustafa Salih KardeşimizHamit Kancanın biricik oğludur. Rahmetli bağışlayıcı amcanın da torunudur. Allah rahmet iylesin
Tuğran 9 ay önce
Mesleği nedir acaba bir bilgi yok hiç Bi yerdk hiçbir yerde neden üstü kapalı kaldı Allah rahmet eylesin mevlam cennetinde sevdiklerine kavuştursun
murat igde 9 ay önce
Allah Rahmetini esirgemesin. Şehit edilen samsunlu kardeşimiz Muhammet salih kanca çok değerli ağabeyimizin oğludur. Allah yakınlarına sabır ihsan eylesin.
karacan 9 ay önce
Şehit Babası Hamit Kanca Ağabeyimize Allah Sabır ihsan eylesin.