Alexa

Hamit Kılıç, İstanbul'da Bafralılarla Kucaklaştı

İstanbul Bayrampaşa Bafralılar Derneği ve İstanbul Bayrampaşa Bafraspor Kulübü tarafından düzenlenen ‘BÜYÜK BAFRA İFTARI’nda Bafralılar ile bir araya gelen Bafra Belediye Başkanı Kılıç, hemşehri Dernekleriyle bir araya geldi.

Hamit Kılıç, İstanbul'da Bafralılarla Kucaklaştı

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Dernekler Federasyonu’na (BADEF) bağlı İstanbul Bayrampaşa Bafralılar Derneği ve İstanbul Bayrampaşa Bafraspor Kulübünün ‘BÜYÜK BAFRA İFTARI’a katıldı.

Bayrampaşa Ertuğrul Gazi Parkı’nda gerçekleştirilen iftar yemeği öncesi hemşerilerini masalarında ziyaret ederek sohbet eden Başkan Kılıç, Büyük katılım ile gerçekleşen iftar programında konuştu. 

STK’lar içerisinde önemli bir konumu bulunan hemşeri derneklerinin gerçekleştirdiği güzel bir iftar programında bir arada olduklarını belirten Başkan Kılıç, "Bize bu güzel günü yaşatan Rabbime şükürler olsun. Sadece İstanbul’da değil çeşitli illerimizden bu anlamlı buluşmaya katılan hemşerilerimizle kucaklaşma fırsatı oluşturan bu güzel gecenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum. Günler öncesinden başlayan bir hazırlık ve emek ürünü olan bu buluşma hemşerilerimiz için bir araya gelme, kaynaşma, sohbet etme, hasret giderme en önemlisi de bir elin parmaklarının yan yana gelerek yumruk gibi sımsıkı olmasına vesile olmaktadır. Biz birlikte güçlüyüz. Onun için her zaman bu birlikteliği en iyi şekilde devam ettirmek zorundayız.

Bu toplumsal olguyu yani hemşeri dernekçiliğini en iyi şekilde kullanarak bağlarımızı güçlendirip çalışmalarımızı sürdürmeye devam etmeliyiz. İstanbul’da dernekler yoğun bir faaliyet gösteriyor, sosyo-kültürel hayatı olumlu yönde etkiliyor. Bizler de hayatın içinde daha aktif rol alan derneklerimizin her zaman yanındayız olmaya da devam edeceğiz. Bu akşam burada olmaktan çok büyük mutluluk duydum. Sağolun, varolun.” dedi.

İftar programına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanlarımızdan Akif Çağatay Kılıç, Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, önceki dönem büyükşehir belediye başkanı Zihni Şahin ve çok sayıda davetli katıldı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 22:46
YORUM EKLE

banner325