Alexa


Hasan Öztürk, Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz

Samsun Vali Vekili Hasan Öztürk, tüm Türkiye’yle eş zamanlı olarak DSİ 7.Bölge Müdürlüğünün önünde ‘Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz’ sloganıyla gerçekleştirilen ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ etkinliğine katıldı.

Samsun 02.10.2019, 15:11
Hasan Öztürk, Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz

Hasan Öztürk, 02 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 13.00’te tüm Türkiye’yle eş zamanlı olarak DSİ 7.Bölge Müdürlüğünün önünde ‘Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz’ sloganıyla gerçekleştirilen ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ etkinliğine katıldı.

İçişleri Bakanlığını tarafından ‘Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ sloganıyla 2019 yılının ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan edildiğini hatırlatan Samsun Vali Vekili Hasan Öztürk, “Biliyorsunuz 6 Şubat 2019 tarihinde de Cumhuriyet Meydanında Valimiz Sayın Osman Kaymak’ın da katıldığı bir etkinlikle bunun startını vermiştik. Bugün yine Yaya Öncelikli Trafik farkındalığını artırmak üzere buradayız. Tüm Türkiye'de olduğu gibi il genelinde de yaklaşık 221 noktada 1.432 kolluk personeliyle ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ni başlatmış bulunmaktayız. Bugün 13.00-15.00 saatleri arasında vatandaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, öğrencilerimiz ve kolluk güçlerimiz ‘Yaya Öncelikli Trafik’ denetimi yapacaklar ve bu konunun takipçisi olduğumuzu bir kez daha gösterecekler.” dedi.

Yaya Öncelikli Trafik uygulaması sırasında dikkatsizlik nedeniyle müessif kazalar yaşandığını bu nedenle de hem yayaların hem de sürücülerin bu konuya hassasiyetle yaklaşması gerektiğini dile getiren Öztürk, “İlimizde Yaya Öncelikli Trafik Geçişi sağlanan yerler belirlendi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından işaretlendi. Şu anda bulunduğumuz nokta da bunlardan birisi. Burada biz hem yayaları hem de sürücülerimizi uyarmak istiyoruz. Bizim için sürücülerin de yayaların da hayatı önemlidir. İnşallah bu farkındalık yayılarak devam eder. Biz Valilik olarak Emniyet ve Jandarmamızla birlikte bunun takipçisi olacağız, fahri müfettişlerimiz bizlere yardımcı olacak. Özellikle basın mensubu arkadaşlarımızdan da bu konuya duyarlılık göstererek bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P