Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Oldu

Havza'da Cumhur İttifakı Ak Parti Havza Belediye Başkan Adayı Sebahattin Özdemir kazandı. Peki Sebahattin Özdemir kimdir?

Samsun 01.04.2019, 13:25 01.04.2019, 13:38
Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Oldu

Havza’da Mahalli İdareler Genel Seçimlerini Cumhur İttifakı Ak Parti Havza Belediye Başkan Adayı Sebahattin Özdemir’in kazandığını belirten Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, destek veren herkese teşekkür etti.

Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan yaptığı açıklamada,  “İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Havza’da bir seçimi daha zafer ile bitirdik. Ülkemizin bekası ve İlçemizin geleceği için Cumhur İttifakına destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

14 bin 562 oy olarak  Havza Belediye Başkanı seçilen Sebahattin Özdemir sonuçların netleşmesi üzerine  eşi Emine, kızları Lamra, Ahsen Berra ve partililer ile birlikte Çay Mahallesinde ikamet eden annesi Resmiye Özdemir’i ziyaret ederek elini öptü ve hayır duasını aldı.

Havza Belediye Başkanı seçilen Sebahattin Özdemir burada yaptığı açıklamada,  kendisine destek veren herkese teşekkür ederek; “Allah’ımıza şükürler olsun bize güvenleri mahcup etmedik. Halkımızın ittifakımıza ve bana vermiş olduğu desteklerden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

HAVZA YEREL SEÇİMLERİ OY DAĞILIMI

  • AK Parti  %SEBAHATTİN ÖZDEMİR 54.70
  • CHP  %MEHTAP YEŞİLBAŞ 29.82
  • Mahmuut Karaman - % 9.36
  • Mustafa Turan - % 2.68
  • Saadet Partisi %ŞENOL TUNÇAY 1.99 

Sebahattin Özdemir Kimdir?

1975 yılında Havza ilçesinde Sebahattin Özdemir, İlk, Orta ve lise öğremimi Havza'da tamamladı.1993 yılında Dokuz Eylül Üni. Hukuk Fakültesine başlayan Özdemir, 1997 yılında bu fakülteden mezun olarak 1999 yılında avukatlık stajını tamamladıktan sonra aynı yıl askerlik görevini kısa dönem olarak tamamladı. 2000 yılında Havza ilçesinde serbest avukat olarak meslek hayatına başlayan Sebahattin Özdemir; Evli 1 çoçuk babasıdır.

Yorumlar (0)