Havza OSB Yönetiminden Samsun Valisi Zülkif Dağlı Ziyareti

Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu, Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti. OSB Yönetimi Havza OSB’de ki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Samsun 10.07.2020, 21:35
Havza OSB Yönetiminden Samsun Valisi Zülkif Dağlı Ziyareti

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı’yı ziyaret eden Havza Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu yönetimi ve Başkanı Metin Yılmaz, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Havza Kaymakamı, Havza OSB Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yılmaz, Havza OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Acar Havza Belediye Başkanı ve Havza OSB Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Özdemir yaptıkları bilgilendirmede "İnşallah Havza kısa sürede göç alan bir yer haline gelecek" dediler.

Havza OSB Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yılmaz Havza OSB’nin bölge için çok önemli olduğunu ifade ederek,“Bölgemizdeki istihdamın artması için Havza OSB’nin dolması için gerekli çalışmalar yapılmakta.”dedi.

OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Acar ise, OSB'de devam eden çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, “İlk yatırımcımız üretime başladı. Diğer yatırımlarda hızlı bir şekilde devam ediyor. 2018 yılından bu yana 10 firmaya 104 bin 513 metrekare yer tahsisi yapıldı. Gerçek ve istihdam oluşturacak yatırımcılara tahsis yapmanın çabası içindeyiz.” dedi.

Havza Belediye Başkanı ve Havza OSB Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Özdemir, Havza'nın kısa süre içinde göç alan bir yer olacağını belirterek şunları söyledi; “Burada kurulan ve kurulacak olan fabrikalar ilçemizin ekonomik kalkınması için çok önemli. Bunun için de elimizden geleni yapmaktayız ve yapmaya devam edeceğiz. Şu an OSB’de üretime başlayan yatırımcımız ihracat yaparak hem bölge hem de ülke ekonomimize katkı vermeye başladı. İnşallah Havza kısa sürede göç alan bir yer haline gelecek.”dedi.

Vali Dağlı’da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Daüğlı, İllerin ekonomisi için OSB’lerin çok önemli olduğunu ifade ederek Havza OSB Heyetine ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)