Havza OSB’ye Havza’lı Yatırımcı

Havza Organize Sanayi Bölgesinde üçüncü yer tahsisi 5 milyon liralık yatırım yapacak olan Havza’lı işadamlarına yapıldı.

Samsun 12.11.2018, 11:37 12.11.2019, 10:33
Havza OSB’ye Havza’lı Yatırımcı

Havza işadamları Ergin Gümüşcü ve Ümit Demirci tarafından Havza merkezli olarak kurulan Durşam Makina Havza OSB’de yatırım için kolları sıvadı ve OSB’den yer aldılar.

Yapılacak yatırım ile ilgili olarak Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza TSO Başkanı Erkan Acar ile Durşam Makine Sahipleri Ergin Gümüşcü ve Ümit Demirci; Samsun Valisi ve Müteşebbis Heyet Başkanı Osman Kaymak’ı makamında ziyaret ederek bilgilendirme yaptılar.

Ziyarette Havza Kaymakamı Metin Yılmaz Havza OSB’nin gün geçtikçe talep görmeye başladığını belirterek; “İnşallah Havza bu yatırımlar ile göç ve istihdam sorununu çözecek.” Dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise amaçlarının hızlı bir şekilde OSB’de üretime geçilmesi olduğunu belirterek; “Öncelikli hedefimiz hızlı şekilde Havza OSB’nin tam anlamı ile faaliyete geçmesi ve ekonomiye güç verirken istihdama katkı sağlaması. Burada Havza OSB’de Havzalı yatırımcılarımızın olması bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Sayın Ergin Gümüşcü ve Ümit Demirci teşekkür ediyor ve diğer Havzalı işadamlarımıza örnek teşkil etmelerini temenni ediyorum.” Dedi.

Havza İşadamı Ergin Gümüşcü ise Havza’da yatırım yapmanın kendisi için onur verici olduğunu belirterek; “ Bir Havzalı olarak Havza’da yatırım yapmanın maddi boyutundan çok manevi boyutu bizim için daha önemli. İnşallah burada gemi makineleri yedek parçası imalatı yapacak bir fabrika kuracağız. 5 milyon liralık bir yatırım yapmayı planlamaktayız. 2 yıl içerisinde üretime geçecek olan fabrikamızda 70 Havzalı kardeşimize istihdam sağlayacağız. Bir Havzalı olarak Havzalı işadamlarımızı Havza’ya yatırıma davet ediyorum. Başka bir Havza yok ve bizler Havza’ya sahip çıkmak zorundayız.” Dedi.

Samsun Valisi ve Müteşebbis Heyet Başkanı Osman Kaymak ise Havzalıların Havza’ya sahip çıkmasının önemli ve örnek bir davranış olduğunu ve Havza OSB’de bir an evvel üretime geçilmesi için ellerinden gayret gösterdiklerini belirtti.

Yorumlar (0)