Hüseyin Kurt, Kızılırmak Deltası'nda Keyfi Kararlar

Kızılırmak Deltasında halktan uzak keyfi kararlar verildiğini belirten Hüseyin Kurt, bunların en önemlisinin UNESCO süreci olduğunu belirtti. Pek, ne diyor bu UNESCO?

Samsun 15.02.2021, 23:22 16.02.2021, 09:45
Hüseyin Kurt, Kızılırmak Deltası'nda Keyfi Kararlar

Daha önceki yazısında 'Kuş Cennetinde Yanlış İşler!' başlığı altında yöre halkına tercuman olan Hüseyin Kurt, yeni makalesinde 'Kızılırmak Deltasında Keyfi Kararlar" başlığı altında önemli değerlendirmeler ve hatırlatmalarda bulundu.

Kızılırmak Deltasında halktan uzak keyfi kararlar verildiğini belirten Kurt, Bunlardan en önemlisinin UNESCO süreci olduğunu belirtti. UNESCO! Nedir ne değildire cevap veren Hüseyin Kurt, bunun Rotaryenlerin kurduğu bir organizasyon olduğunu ve İnanmayanlar  https://www.samsunrotary.org/rotary-klubu/rotary-nin-tarihcesi linkine bakabileceğini belirterek; "Kızılırmak Deltası’nın UNESCO’ya girmesi isteyen ve bu doğrultuda teknik tarafta çalışanların bazıları Rotary, Lions Kulüpleri ile Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locasına bağlı Şafak Locasına üyedir. Kim kime ne için hizmet ediyor belli değil! Kimlerin hangi yabancı fonlara ve şirketlere raporlar hazırladığı, hangi networklerle içli dışlı olduğunu duysanız şaşırırsınız. Başka akıl karıştırıcı olaylar ve kişiler de var bu işin içinde! Günü gelince o da konuşulur.'Kızılırmak Deltası’nda bu UNESCO ısrarı nedir?” sorusunun yarısının cevabı budur.

Hüseyin Kurt yazısında çok önemli iddialarda bulunuyor;

Ne diyor bu UNESCO?

Türkiye Cumhuriyeti’nin koruyamadığı alanı bizim standartlarımızla tescilleyelim! Nedir bu UNESCO merakınız? Nereden geliyor? Bunca yıl buraları UNESCO mu korudu? “Kendi deltamıza biz sahip çıkarız” demek bu kadar mı zor? Bu UNESCO’yu size kim ne amaçlı dikte ediyor? Büyükşehir yasası ile Kızılırmak Deltası’nın kenarında olan iki belde belediyesi kapatıldı; Yörükler ve Doğanca Belediyeleri. Malum bunların eski belediye binaları vardı. Doğanca Bafra’ya, Yörükler 19 Mayıs’a devredildi! Buraya kadar sorun yok! Doğanca Belediyesi’nin eski belediye binası butik otele dönüştürüldü. İçerisinde 28 yataklı odalar, konferans salonu, kafe ve restoran var. Ne güzel. Mutluluk verici bir yatırım. Aynı başış açısını ve vizyonu 19 Mayıs Belediyesi başaramadı! YAZININ DEVAMİ, FLAŞ İDDİALAR

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)